A három napos viadalon csodás napsütéses időben, ezúttal inkább a reggeli északias szelet preferálva zajlottak a futamok. A nyitó napon ugyan még halasztással vette kezdetét a regatta, s két délutáni futamot sikerült lebonyolítani a 7-8 csomós délies szélben, ám ezt követően a rendezőség úgy határozott, hogy inkább a reggeli, stabilabbnak tűnő északi szélben bonyolítja le a további futamokat. A döntés helyesnek bizonyult, ugyanis mind szombaton, mind pedig vasárnap kora reggel, 8 órai rajtattal két-két remek futamot sikerült teljesíteni 20 csomó körüli szélben, így a versenyzők már a délutánokat a parton tölthették. A hat futamos regattát, - melyből a legrosszabb futameredmény ejthető volt - a szlovén Vincec Gasper nyerte két pontos előnnyel holland vetélytársa, Pieter-Jan Postma előtt, míg a dobogó harmadik fokára a cseh Michael Maier állhatott fel, szintén két pontos lemaradással. Mieink közül Beliczay Marci teljesített jobban, s szerezte meg a 15. helyezést egyenletes teljesítményt nyújtva, míg Gaszton a 17. helyen végzett. Mindkét fiú mindvégig a mezőny első felében vitorlázott, a 8-19. helyezések között. A legeredményesebb olasz versenyző, aki a neves edző - Andrea Menoni - emlékének tisztelgő trófeát is átvehette, az abszolút lista ötödik helyezésén végző Filippo Baldassardi lett.

Csodás időben, remek szélben rendezett futamokkal, s megannyi tapasztalattal zsebükben térhettek haza fiaink, hogy folytassák felkészülésüket a december elején Perth-ben megrendezésre kerülő világbajnokságra, mely egyúttal az első kvalifikációs regatta lesz az Ötkarikás Játékokra.