A négy napos regattára 28 nemzet laseresei adták le nevezésüket 5 kategóriában. Laser Standard-ben, - ahol hazánkat Berecz Zsombi és a junior korosztályú Mátyás Viktor képviselte - 109, Laser Radiálban 181 fiú és 91 női, Laser 4.7-ben 109 fiú és 61 leány adták le nevezésüket. Hazánkat Zsombin és Viktoron kívül Laser Radiálban Bathó Péter, Hunfalvy Péter, Rozsnyay Domonkos, Huszka Mátyás, Korchmáros Kristóf, Bujdosó Mátyás, Karé Réka és Héjj Viktória, Laser 4.7-ben Vadnai Jonatán, Takács Levente, Veenstra Jelmer, Kaltanecker Soma, Tenke Martin, Virág Flóra, Hirschler Ludovika és Rebeka képviselte, akik többsége számára a verseny egyben válogató volt az Európa - vagy világbajnokságra.

A regatta előtt versenyzőink pár nap edzésen vettek részt a helyszínen, ám ahogy az lenni szokott, a verseny ideje alatt ismételten nem a szokásos gardai idő- és széljárás volt jellemző. Az első napon még ugyan sikerült mindkét pályán mind az öt osztály számára lebonyolítani két futamot a délutáni helyi termik szélben, ám a második napon a leálló, foltos, bizonytalan szél miatt néhány csoport futam nélkül maradt. Ennek következtében a harmadik napon már a reggeli északi szelet is igyekezett kihasználni a rendezőség, így az osztályok felváltva versenyeztek. A futam nélkül maradt standerd-es és L4.7-es csoportok reggel 9-kor, a többiek 10-kor rajtoltak kiváló, 20 csomó körüli északi szélben, mely ereje az idő előre haladtával egyre jobban fogyatkozott meg, míg a radiálosokat a délutáni Ora szélben szerette volna útnak indítani a rendezőség. Dél körül azonban befelhősödött, s a szokásos déli szél nem érkezett meg, csak késő délután, s annak ereje is csak elenyésző volt, így néhány csoport ismét futam nélkül zárta a napot. Az utolsó versenynap hasonlóan zajlott, csak épp fordítva, ekkor a radiálosok keltek korán, s a L4.7 és Standard versenyzők startoltak délután.

Csodás magyar eredmény született a versenyen, ugyanis a londoni olimpián hazánkat képviselő Berecz Zsombi mindvégig kiváló teljesítményt nyújtva végzett az élen a 108 fős mezőnyben, maga mögé utasítva olyan neves ellenfeleket, mint a német Buhl, vagy a horvát Taritas. Az eredmény azért is figyelemre méltó, mivel összetett győzelmet korábban még magyar versenyző nem szerzett ezen a versenyen Laser Standerdben. Junior standerdesünk, a Radiálból átülő Mátyás Viktor az ezüst csoport második helyezésével az összesített lista 57. helyezéséig jutott, ami a korcsoportja, azaz az U 19 kategória 3. helyezését jelentette számára.

Ifjúsági versenyzőink is megvillantották tehetségüket néhány futam során, ugyanis L4.7-ben Takács Levi szelte át győztesként a második napon a célvonalat, de az újonc Vadnai Jonatán is többször végzett a legjobb tíz között, végül az előkelő 9. helyen zárta a viadalt, megszerezve korosztálya bronzérmét. Radiálban Bathó Peti produkált említésre méltó futameredményeket, ám sajnos az utolsó napon egy forduló közben beütötte a térdét, s nem tudta befejezni az utolsó futamát, így az összesített lista 36. helyét szerezte meg. Rozsnyay Domi az 56., Huszka Mátyás a 103., Hunfalvy Péter a 116., Korchmáros Kristóf a 146., míg Bujdosó Matyi a 155. helyen zárta a radiál fiú mezőnyt. Női versenyzőink közül Karé Réka tudott csak lépést tartani az élmezőnnyel, s a 26. helyen a zárta a regattát, míg Héjj Viki csak a 74. helyezésig jutott a 91 női versenyző között. Laser 4.7-ben Vadnai Joni a 9., Takács Levi 20., Veenstra Jelmer az ezüst csoportban második, azaz az összetett 57., Tenke Martin a 81., Kaltenecker Soma a 94., helyet szerezte meg, míg a lányok versenyében Virág Flóra a 22., Hirschler Ludovika a 23., Rebeka pedig a 36. helyen végzett.

Ifjúsági versenyzőink közül néhányan Lugano felé vették az irányt, ahol a következő Európa Kupa fordulón állnak a rajthoz a hétvégén, Zsombiék pedig a mallorca-i világkupa fordulón fognak hamarosan megmérettetni.

Fotók: Tóth Mátyás, Andrea Pisapia