Fotó: Tecon Kupa Facebook (Jósa Georgina)
Az eredmények IDE kattintva érhetőek el.
További fotók Jósa Georgina galériájában.
Az alábbiakban elérhetőek a TECON Kupa eredményei.
Fotó: Tecon Kupa Facebook (Jósa Georgina)
Az eredmények IDE kattintva érhetőek el.
További fotók Jósa Georgina galériájában.
Mivel a hajót nem mozdítottuk a szalag óta, úgy döntöttünk, kicsit öröm vitorlázunk.
Újabb mérföldkőhöz érkezett a hazai vitorlássport, 2027 augusztusának elején Alsóörs ad otthont a 29er Európa-bajnokságnak. Az Alsóörsi Marina Vitorlás Klub sikeres nemzetközi pályázatának köszönhetően a kontinens egyik legjelentősebb utánpótlás-versenye lesz Magyarországon. Ez valódi sportdiplomáciai siker a Balaton és a magyar vitorlázás számára. A rendezvénynek az Alsóörs Marina ad otthont, amely a Balaton északi partjának egyik legkorszerűbb és legjobban felszerelt kikötője, ideális infrastrukturális és vízi adottságokkal egy nemzetközi szintű kontinensviadal lebonyolításához.
A Nemzetközi Vitorlás Szövetség (World Sailing) ismét megnyitotta a jelentkezést a WISH (Women in Sport High Performance Pathway) programra. A kezdeményezés célja, hogy növelje a női edzők számát az élsportban, beleértve az olimpiai, világbajnoki és más kiemelt eseményeket. A Magyar Vitorlás Szövetség (MVSZ) arra biztatja az érintett hazai szakembereket, hogy éljenek ezzel a kivételes nemzetközi fejlődési lehetőséggel, hiszen a magyar vitorlázás sikereihez a magas szintű edzői háttér elengedhetetlen.
Február 25. és 28. között rendezik Portugáliában a Vilamoura Grand Prix második fordulóját, ami számunkra azért is érdekes, mert számos magyar egység edzőtáborozik ott, így indul a versenyen is, köztük az olimpiai és világbajnoki negyedik helyezett vitorlázónk, Vadnai Jonatán is.
Dávoti Gréta – Liam Moor (BYC – Hajógyár SE) páros az első, míg a Bartos Betti – Ormai Koppány (BYC – Team Kaáli VSE) páros a második helyen végzett hétvégén (2026. 02. 14-15), a Cagliariban megrendezett Többtestű Zóna Bajnokságon.
2026. February 4.
Volt, aki rekordot futott, volt, aki nem. A Globe40 negyedik szakaszán pedig összejött az elképzelhetetlenül szoros befutó.

2026. January 2.
Agárdon bezártuk a boltot, egy sörözős marhulós novemberi napon elcsomagoltuk a dingiket és az egész hóbelevanc lakat alá került hivatalosan
...2020. October 30.