Miért olyan nagy szám egy új távolsági rekord a vitorlázásban?
2023. June 10.
A The Ocean Race ötödik szakaszán (Newport - Aarhus, keresztül az Atlanti-óceánon) új egytestű 24 órás rekord született. És nem csak az IMOC
...Próbára tette a balatoni szél a balatonfüredi U23 Eb mezőnyét! A verseny harmadik napján annak ellenére három futamot sikerült megrendezni a 49er pályán, hogy a szélviszonyok kifejezetten bizonytalanok voltak, szinte minden futamban módosítani kellett a szél felőli pályajel helyét. A 49er mezőnyben mindhárom futamot más-más egység nyerte. A négy futamot teljesítő FX mezőnyben pedig megszületett az első magyar futamgyőzelem, a negyedik futamot az Érdi Vince-Korbuly Sarolta csapat nyerte. A két mezőnyből a szombati futamokban összesen több mint 10 óvást, illetve orvoslati kérelmet adtak be, így a végleges eredményeket, közel éjfélkor tették közzé. Az FX mezőny számára a mai nappal érvényessé vált az Európa-bajnokság, melyhez minimum 5 futamra van szükség.
A Vízimentők Magyarországi Szakszolgálata a nyár folyamán rendszeresen mutat be nagyon rövid filmeket, melyek a vizek veszélyeire hívják fel a figyelmet. A vízbefulladások nagy része megelőzhető, amennyiben nem rosszullét okozza azokat. De még rosszullét esetén is sokszor lehet segíteni, ha van rajtunk mentőmellény.
Az MVSZ YouTube csatornáján visszanézhetőek lesznek a Budapest Boat Shown készült beszélgetések, előadások. Elsőként a Fiatalok a nemzetközi pályán című beszélgetés.
A legsikeresebb évét zárta a Magyar Vitorlás Szövetség 2021-ben. Az olimpiai csapatunk Tokióban fantasztikusan szerepelt.
Ma reggel a DIGI Sport reggeli adásában Holczhauser András, az MVSZ főtitkára mesélt az új, balatonfüredi kikötőről.
A GINOP 7.1.2-15-2016-00013 és GINOP-7.1.9-17-2018-00026 keretében mintegy 2,1 milliárd összegű támogatással megvalósuló Balatonfüredi Vízisport és Szabadidő Központ kiemelt megállópontja lesz a balatoni kajak-kenu túráknak is Balatonfüreden.
"Lassú munkához idő kell" mondogatta nagyapám minden alkalommal amikor hivalatali és egyéb ügyekben megváratta az a bizonyos rendszer és ez most rám is érvényes, de az élet kegyetlen a gyárban dolgozni kell. Szóval volt egy ilyen Finn dingi Masters Európa Bajnokság Tihanyban amiről már két beszámolót is olvashattatok itt az oldalon, nem is igen szándékozok hozzáfűzni semmit de végre-valahára elkészültem a filmmel, illik valamit idebiggyeszteni körítésnek, hogy ne csak úgy lógjon a levegőben.
Megjelent a Magyar Vitorlás Akadémia és a Sailing Film kooprodukciójában készült ötrészes Vitorlás Etikett rövidfilmsorozat záró epizódja. A film szereplői, Farkas Laura, Langer Soma és Máté P. Gábor a vitorlázás illemszabályain végigvezető túrájuk után visszaérkeztek az anyakikötőbe és a marinában betartandó etikett szabályokra hívják fel a figyelmet. Rendrakás fontossága, hangos zene mellőzése, valamint az illemhely használata - egyebek mellett ezek a pontok is megjelennek a mostani részben.
A kikötőbe való behajózás illemtanának szabályainak fontosságára hívják fel a figyelmet a Magyar Vitorlás Akadémia és a Sailing Film kooprodukciójában készülő Vitorlás Etikett rövidfilmsorozat negyedik részének szereplői. Az epizódban ismét látványos, és megmosolyogtató képekkel mutatják be mit illik és mit nem illik a fedélzeten, amikor már "hazafelé" tartunk.
A Szüreti Regatta badacsonyi állomásán mutatták be a Magyar Vitorlás Akadémia és a SailingFilm kooprodukciójában készült Vitorlás Etikett rövidfilmsorozat újabb fejezetét. A rendezvényen ott volt a film két szereplője, Farkas Laura és Máté P. Gábor, akit nagy szeretettel fogadtak a vitorlázók. A rövidfilmsorozat harmadik epizódjában a hajón való viselkedés írott és íratlan szabályait mutatják be az alkotók.
Az Edutus SK. szervezésében második alkalommal rendezték meg 2021. szeptember 25-26-án Balatonfüreden a Benacsek Jenő Emlékversenyt a három 75-ös cirkáló részvételével. A névadó Benacsek Jenő (1903-1975) a Balatoni Hajózási Részvénytársaság füredi hajóépítő tervezője és a BHRt. hajóépítő üzemeinek cégvezetője volt, az ő tervei alapján készült többek között a három, a mai tervezésű hajókhoz képest is jó verseny-eredményre képes Nemere II (1944)., Sirocco (1947) és Lillafüred (1949). A „három nővér” immáron második alkalommal vívott egymással előnyszámítás nélküli, igazi matchrace-hangulatú külön emlékversenyt.
Kilenc nemzet 25 csapata részvételével zajlott le az olaszországi Mandello del Larioban (Comoi tó) szeptember 30 és október 3 között a SOLING osztály nyílt Európa-bajnoksága, mely eredetileg a spanyolországi Santanderben került volna megrendezésre, de ez a koronavírus-járvány miatt júliusban elmaradt.
Ismét a fedélzetre szálltak a színészek, hogy újabb pontokat mutassanak be a vitorlázás illemtanából. Máté P. Gábor, Farkas Laura és Langer Soma ezúttal a kihajózással kapcsolatos etikett szabályokból mutatnak be néhányat, köztük van az egyik leggyakoribb és legfeltűnőbb, a pufferek bevételének szabálya is.
Idén folytatódott az 2017-ben elindult Klasszikus Kupa-versenysorozat, amelynek elsődleges célja, hogy népszerűbbé tegye a klasszikus hajóosztályokat, vitorláshagyományokat és -kultúrát, emellett ösztönözze a hajótulajdonosokat, csapatokat a klasszikus hajók állagának megóvására, valamint az osztályok sajátosságainak, előírásainak megfelelő fejlesztésére.
A kikötőbe, valamint a hajóra érkezés szabályainak bemutatásával kezdődik a hajózás, ezen belül is a vitorlázás illemtanának bemutatásáról szóló rövidfilmsorozat első része, mely a napokban jelent meg.A Magyar Vitorlás Akadémia és a Sailing Film közös produkciójában az alkotók szándéka az volt, hogy humoros jelenetekkel átszőve, a negatív példákat is megjelenítve mutassák be az Etikai Kódex egyes pontjait.
A Magyar Vitorlás Akadémia és a Sailing Film közös produkciója célkitűzése, minél többekhez elérjen a vitorlás etikett-gyűjtemény és a vitorlázás kultúráját ápolva minél több hajós tartsa és tartassa be az illemszabályokat.
Eufórikus a hangulat sportágunkban, hiszen Berecz Zsombor fantasztikus teljesítményt nyújtva ezüstérmes lett az olimpián, megszerezve a magyar vitorlássport legfényesebben csillogó ötkarikás érmét, de büszkék vagyunk Érdi Mária 13. és Vadnai Benjamin 18. helyezésére is.
A Balaton leggyorsabb hajói vettek részt az AUDI Speed Challenge elnevezésű versenyen a balatonfüredi móló előtt. A két bója közötti sprinttávon mintegy 7-800 métert kellett a leggyorsabban megtennie a 7 vállalkozó katamaránnak.
Szép számmal érkeztek ötletek, tervek, felvetések, ami azt jelenti, hogy fontosnak érzik a hazai klubok, hogy népszerűsítsék a lányok, hölgyek körében a vitorlázást, a vitorlássportot. A Steering the Course a Nemzetközi Vitorlás Szövetség, a World Sailing először, hagyományteremtő szándékkal meghirdetett és a Nemzetközi Olimpiai Bizottság Fejlesztési Alap által is támogatott programja, amely azzal a céllal indul útjára, hogy a vitorlássportban versenyszerűen és szabadidős jelleggel résztvevő és közreműködő hölgyeket bemutassa, valamint világszerte megismertesse a nőket és lányokat a sportággal.
A vitorlázás a szél a víz és a hajó élményén kívül a találkozásokról is szól. Sok fiatal fiú ábrándozik arról, hogy olyan társat talál aki partnere a vitorlázásban, és ha ő egy fiatal csinos lány, akkor ez álmai netovábbja. Mindez lehet véletlen is, de szerintem véletlenek nincsenek.