Érdi Mária (MVM SE) és Vadnai Jonatán (BYC) az olimpia előtti egyik legnagyobb megmérettetésén vesz részt.
Március 29. és április 6. között rendezik meg Mallorcán az 53. Trofeo Princesa Sofia világkupa-versenyt, ami az olimpia évében az egyik legfontosabb lehetőség az erőfelmérésre, a felkészülés utolsó fázisának finomhangolására. Túlzás nélkül mindenki indul az összes olimpiai osztályban, aki számít: két nappal a rajt előtt a férfi ILCA 7 hajóosztályban 191, a női ILCA 6 hajóosztályban 120 név szerepel a nevezési listán. A versenyt az olimpián várható formátumban rendezik, azaz a tíz tervezett futam után, az utolsó napon kiejthetetlen, dupla pontot érő éremfutamot rendeznek az első tíz helyen álló versenyző számára.
Film: Szűcs Ábel, Ladányi János
Mindkét olimpikonunk videóban számolt be a felkészüléséről. Világ-, és Európa-bajnokunk, Érdi Mári hazai vizeken, a Balatonon, majd Mallorcán edzett az utóbbi hetekben. Az Európa-bajnoki ezüst-, és bronzérmes Vadnai Jonatán a horvátországi Splitben készült, ideális, néha kifejezetten embert próbáló körülmények között. A legutóbbi, görögországi Európa-bajnokságon szerzett fényes érmek azt jelzik, mindketten jó úton járnak a sikeres olimpiai szereplés felé vezető úton.
Különleges sportélményben lehetett része azoknak, akik részt vettek a Kékszalag Portban megrendezett Port Presszó beszélgetéssorozat első állomásán. A vitorlázás szerelmesei testközelből hallhatták három kiemelkedő magyar olimpikon, Érdi Mári, Vadnai Jonatán és Vadnai Benjamin gondolatait a felkészülésről, a versenytapasztalatokról, a sport mentális és fizikai kihívásairól, valamint arról, hogy milyen stratégiával készülnek a Los Angeles-i olimpiára.
A világ-, és Európa-bajnok Érdi Mári (MVM) és az olimpiai negyedik helyezett Vadnai Jonatán (BYC) május 12-én, hétfőn kezdi meg a versenyzést Kína olimpiai vitorlásközpontjában. Hajóosztályuk, az egy személyes dingi, az olimpiai vitorlázás legnépesebb mezőnye, a női és a férfi kategóriákban itt zajlanak a legkeményebb csaták. Érdi Mári hajóosztályában, ILCA 6-ban 40 nemzet 99 versenyzője nevezett, Vadnai Jonatánnak az ILCA 7 mezőnyben 40 nemzet 138 vitorlázójával kell megküzdenie. A csingtaói világbajnokság egyben a Los Angelesig tartó új olimpiai ciklus legfontosabb nyitánya, olyan erőfelmérés, ahol az eddigi sztárok mellett megjelennek a trónkövetelők, azok a fiatal versenyzők, akik most kezdik meg a sikeres olimpiai szereplésig tartó fáradságos utat.
Megint ugrott előre, a tegnapi 8. után a 6. helyen zárta a napot összetettben Vadnai Jonatán (ILCA 7 hajóosztály), miután az első futamot a 8. a másodikat pedig, a 12. helyen zárta a több mint 40 fős mezőnyben. Érdi Mária (ILCA 6 hajóosztály) szombaton szomorú Facebook bejegyezésben írt derékfájdalmairól és arról, hogy már nem lehet bajnok ezen az olimpián, ezt követően, vasárnap futamgyőzelmet szerzett és feljött a 18. helyre, amivel esélye nyílt bekerülni a keddi éremfutamba.
Egy nappal az 56. Kékszalag Raiffeisen Nagydíj után a vitorlázásban is az élsporton a világ és az ország szeme. Kiderült, hogy melyik versenyhajókkal indulnak a párizsi olimpián a magyar vitorlázó válogatott tagjai. Érdi Mária és Vadnai Jonatán legfontosabb feladata a következő másfél hétben az lesz, hogy a lehető legjobban megismerje a hajóját, hogy a legjobb formában állhassanak oda az első futam rajtjához augusztus elsején.
Az ILCA mezőnyök számára három, a kalózosok számára kétnapos versenyen nagyon komoly kihívásokkal kellett szembenézni a Héjj Ádám vezette rendezőségnek. Bár látszatra volt szél, valójában azonban versenyzésre alkalmas körülmények csak a verseny kisebb részében adódtak, s ezeket a rövid időszakokat a rendező maximálisan ki is használta. Így jött össze minden osztály számára három-három futam, ami első blikkre kevésnek tűnik, de ezúttal ebben az időszakban nem volt reális lehetőség több menet megrendezésére.
Május 10-én és 11-én rendezte meg a Steering The Course női csapatversenyt az Alsóörsi Marina, társszervezőként a Magyar Vitorlás Szövetséggel és elmúlt években a női csapatversenyek megszervezésében nagy szerepet játszó Penge VSE-vel.
A tavalyi évben a Magyar Vitorlás Szövetség (MVSZ) csatlakozott a versenysorozatot szervező klubokhoz – KMPVSE, Kereked VSE, Spartacus Vitorlás Egylet és BYC – annak érdekében, hogy segítse a One Design Balaton Tour (ODBT) magas színvonalú lebonyolítását. Az együttműködés rendkívül sikeresnek bizonyult, így a 2025-ös évben még nagyobb lendülettel folytatódik a közös munka.
Bonyolult körülmények között 4, illetve 5 futamot sikerült lebonyolítani a Kereked Ifjúsági Kupa kiírt 9 futamából. A végig könnyű szeles versenyen ezzel együtt is a maximumot hozták ki a rendezők a kifejezetten szűkre szabott lehetőségeikből.