Érdi Mária (MVM SE) és Vadnai Jonatán (BYC) az olimpia előtti egyik legnagyobb megmérettetésén vesz részt.
Március 29. és április 6. között rendezik meg Mallorcán az 53. Trofeo Princesa Sofia világkupa-versenyt, ami az olimpia évében az egyik legfontosabb lehetőség az erőfelmérésre, a felkészülés utolsó fázisának finomhangolására. Túlzás nélkül mindenki indul az összes olimpiai osztályban, aki számít: két nappal a rajt előtt a férfi ILCA 7 hajóosztályban 191, a női ILCA 6 hajóosztályban 120 név szerepel a nevezési listán. A versenyt az olimpián várható formátumban rendezik, azaz a tíz tervezett futam után, az utolsó napon kiejthetetlen, dupla pontot érő éremfutamot rendeznek az első tíz helyen álló versenyző számára.
Film: Szűcs Ábel, Ladányi János
Mindkét olimpikonunk videóban számolt be a felkészüléséről. Világ-, és Európa-bajnokunk, Érdi Mári hazai vizeken, a Balatonon, majd Mallorcán edzett az utóbbi hetekben. Az Európa-bajnoki ezüst-, és bronzérmes Vadnai Jonatán a horvátországi Splitben készült, ideális, néha kifejezetten embert próbáló körülmények között. A legutóbbi, görögországi Európa-bajnokságon szerzett fényes érmek azt jelzik, mindketten jó úton járnak a sikeres olimpiai szereplés felé vezető úton.
Egy nappal az 56. Kékszalag Raiffeisen Nagydíj után a vitorlázásban is az élsporton a világ és az ország szeme. Kiderült, hogy melyik versenyhajókkal indulnak a párizsi olimpián a magyar vitorlázó válogatott tagjai. Érdi Mária és Vadnai Jonatán legfontosabb feladata a következő másfél hétben az lesz, hogy a lehető legjobban megismerje a hajóját, hogy a legjobb formában állhassanak oda az első futam rajtjához augusztus elsején.
Megint ugrott előre, a tegnapi 8. után a 6. helyen zárta a napot összetettben Vadnai Jonatán (ILCA 7 hajóosztály), miután az első futamot a 8. a másodikat pedig, a 12. helyen zárta a több mint 40 fős mezőnyben. Érdi Mária (ILCA 6 hajóosztály) szombaton szomorú Facebook bejegyezésben írt derékfájdalmairól és arról, hogy már nem lehet bajnok ezen az olimpián, ezt követően, vasárnap futamgyőzelmet szerzett és feljött a 18. helyre, amivel esélye nyílt bekerülni a keddi éremfutamba.
Elindult a zarándoklat. A programot szervező 15 éves Sea Knights, a Tengeri Lovagok Társasága az eseményt összekötötte egy ünnepélyes tagfelvételi procedúrával a rozati Ferences Rendi templom korhű díszletei között. Kívülállóként is megható pillanatoknak lehettünk tanúi a szertartás során. De mi köze egy meghirdetett zarándokút résztvevőinek az azt szervező szervezethez? Nem sok. Ahogy Európa talán legismertebb zarándok útján az El Camino-n, a Santiagóba vezető Szent Jakab úton sem kizárólag a katolikus egyház hívő keresztényei koptatják a bakancsot.
Első alkalommal, hagyományteremtő jelleggel tartott Évadzáró túraversennyel egybekötött szezonzárót a Kékszalag PORT kikötő. A délelőtti regattára több, mint félszáz egység gyűlt össze, a délutánra pedig a családias, baráti hangulat lett úrrá a kikötőn.
A Fehér Boróka-Fehér Szonja kettős (Alsóörsi Marina Vitorlás Klub) éves teljesítménye alapján a női kategória második helyén, az abszolútban a 12. helyen végzett. Ötödik lett a Csekovszky Mór - Zarándy Martin páros (Spartacus VE), 9. Lange Péter és Lange Richárd (Alsóörsi Marina Vitorlás Klub), 43. Petheő Panni és Badar Botond (BYC), ők a mixed kategóriában tizedikek lettek. 2024-ben 13 versenyből állt a sorozat, melynek utolsó, döntő fordulója a Garda tavon zárult október 27-én. Összesen 250 induló vett részt a sorozatban, minden egységnek a négy legjobb eredménye alapján számították ki az éves sorrendet, úgy, hogy a Garda tavi idényzáró eredményét nem lehetett kiejteni. Az Euro Cup remek magyar eredményei azt jelzik, hogy komoly szkiffes utánpótlás nevelés folyik idehaza, van háttere a 49er FX és 49er olimpiai hajóosztályokba való továbblépésnek.
Két magyar finnes végzett az első tíz között Cannes-ban a finn dinghy osztály idei Európa-bajnokságán, Kaiser Kristóf a harmadik, Pallay Tibor pedig a 8. helyet végzett. A minden idők legnagyobb mezőnyét felvonultató versenyt a szinte végig vezető olasz Alessandro Marega nyerte.
Az utolsó, hetedik futamban, izgalmas csatában nyerték meg az aranyérmet. 10 nemzet 62 hajója versenyzett Cádizban, túlnyomórészt élénk-erős szeles körülmények között.