Fontos információ, hogy az MVSZ irodában megvásárolható a Vitorlázás versenyszabályai 2021-2024 könyv, amelynek ára 2625 Ft.
Geofizikusból hajótervező: Sam Manuard - Parti Halasztás podcast
2026. March 11.
Ahogy már korábban beszámoltunk róla, újraindult az ügyfélfogadás az MVSZ Titkárságán.
Fontos információ, hogy az MVSZ irodában megvásárolható a Vitorlázás versenyszabályai 2021-2024 könyv, amelynek ára 2625 Ft.
Változnak a Vitorlázás Versenyszabályai 2017-től. Az egyik legfontosabb változás alapvetően és nagy általánosságban valószínűleg a nagyhajós társadalom csak kis részét érinti, de mégis megemlítjük, mert egy érdekes és eddig kifelejtett problémát próbál orvosolni.
Cikksorozatunk apropóját a Jukebox Sailing Team és a technikai bizottság nagy port kavart találkozása adta. Az első részben igyekeztünk objektíven, minél több szereplőt megszólaltatva bemutatni, hogy pontosan mi történt. A második részben egy, az EB-n is résztvevő versenyző véleményét közöljük. A továbbiakban szívesen vesszük a hozzászólásokat, véleményeket - osszátok meg velünk, mit gondoltok a témáról!
Nem mehetünk el szó nélkül amellett az eset mellett, ami a Balatonfüreden rendezett J/24 EB-n történt a két napig vezető magyar egységgel, a Jukebox Sailing Team-mel.
Új, kérdezz-felelek szolgáltatást indít a Magyar Vitorlás Szövetség (MVSZ) a versenybírók számára.
„Ez a hajó nagyon gyors… de csak akkor, ha mi is azok vagyunk” – ezzel a felismeréssel vágott bele a SpaceX legénysége a 2025-ös évadba, amely az egész X-35-ös hajóosztály számára a gyökeres változásokról szólt. A hét aktív hajóból álló mezőny jelentős része kicserélődött, új kormányosok és csapatok keresték a manőverek ritmusát a Balaton vizén. Olvassátok el a teljes beszámolójukat lejjebb.
A Magyar Vitorlás Szövetség keretein belül tavaly újra alakult a Versenyrendező Bizottság, amit inkább megújulásnak nevezhetünk, a létrehozásánál ugyanis a hatékonyabb működés érdekében a verseny-tisztségviselők szakterületi szétválasztása volt az elsődleges szempont.
A Magyar Vitorlás Szövetség kiemelt célja lett az elmúlt időszakban, hogy egyre jobban segítse, anyagilag és szakmailag is támogassa a magyar olimpiai vitorlázást, versenyzőink felkészülését. Erőfeszítéseinek köszönhetően 2026-ban először fordul elő, hogy a nemzeti csapatunk közösen edzőtáborozik külföldön.
Óriási érdeklődés mellett, 87 fő részvételével zajlott le az MVSZ versenybírói alap- és továbbképzése február utolsó hétvégéjén Budapesten. „Különösen örvendetes, hogy a már nagy gyakorlattal rendelkező versenybíró kollégák mellett sok fiatal is eljött a kétnapos oktatásra – közülük remélhetőleg sokan hamarosan már a vízen is megkezdik a bíráskodás gyakorlatának megismerését. Ehhez úgy kívánunk segítséget nyújtani, hogy hamarosan meghirdetjük versenybírói mentorpogramunkat” – mondta Náray Vilmos, az MVSZ versenybíró bizottságának elnöke.
2026. January 2.
Agárdon bezártuk a boltot, egy sörözős marhulós novemberi napon elcsomagoltuk a dingiket és az egész hóbelevanc lakat alá került hivatalosan
...2026. March 14.