Mindig izgalmas a túraverseny pályájának reggeli kihirdetése, akik még a vízen voltak a kormányosértekezlet időpontjában, azoknak a Spari facebookján élőben közvetítették a főrendező, Erdélyi Béla ismertetőjét. Fix bóják vannak ugyanis, de a kerülési sorrendet az aktuális szélirány és szélerő ismeretében csak a verseny reggelén határozzák meg. Ezúttal az északias szélben a földvári rajt után Udvari, Szemes, Akali, a Tihanyi szoros közepe, majd a földvári befutó volt a sorrend. Az egyes pályajelek kerülési iránya változó volt, logikusan úgy, hogy az odavezető és a következő pályajel felé tartó irány ne keresztezze egymást. A szél izgalmassá tette a túrát, ugyanis az Akali és Tihany közti hosszú raumszakaszon leállt, először a vezető hajók számára, majd keletire fordult. A hátrébb lévők közül többen abban bíztak, hogy a keletiben a déli part, Szántód felé takkolva jobban járnak, ám visszajött az északi, és akik tartották az utolsó pályajel felé vezető legrövidebb irányt, előnyt szereztek. A túrafutam abszolút első helyezettje – a Pannónia 70-es cirkáló - nyerte a Holovits György emlékverseny fődíját, a kormányos Jordán Balázs, versenyzőtársai Bujdosó Zsigmond, Bujdosó Ferenc, Kenesei József, Herkó Dezső, Jakab Zsolt, Hiczfelder Attila és Zsidek Imre. A 17 órai limitidő előtt minden hajó érvényesen célba futott. Este, a már hagyományos malacsütés előtt, a földvári nagyhajósok kezdeményezésére, a versenyzők megkoszorúzták a kétszeres olimpikon, 2018-ban elhunyt Holovits György kikötőben felállított szobrát, emlékezve a kiváló vitorlázóra és a nyitott szívű jó barátra. Vasárnapra maradt az északias szél, de sajnos csak egy futamra tartott ki. Az Unitef vándordíjat a legnépesebb hajóosztály, a kilenc csapatot felvonultató Dolphin osztály győztese vihette haza (számukra ranglista verseny is volt ez a hétvége), a győztes a HunGer lett, Kovácsik Lászlóval a kormánynál, versenyzőtársai Kovácsik Ákos, Bamberger András és Lóczi Tamás.

Egy szlovák hajó, és a győztes 11m OD, a Storm fedélzetén két norvég versenyző tette nemzetközivé a regattát.

Az Unitef kupával véget ért a földvári Spartacus által idén rendezett versenyek sora. A statisztika lenyűgöző: 2024-ben huszonhat versenyt rendezett a Spari. Közte olyan különleges erőpróbákat ( a versenyzők és a rendezők számára egyaránt) mint a 18 nemzet 340 versenyzőjét felvonultató Techno 293 és Techno 293 Plus szörf világbajnokság és az Ezüst szalag éjszakai túraverseny. Négy hajóosztálynak rendeztek Európa-kupa versenyt, tizennégy hajóosztály (!) döntött úgy, hogy az országos bajnokságát vagy a flottabajnokságát Földváron rendezi. Köszönhető mindez a kedvező széljárásnak (a kifújt délnyugatit itt nem zavarja a tihanyi hegy, és ha a nyári melegben sehol nem fúj a szél, itt mindig lehet bízni legalább egy-két futamra elegendő termikus keletiben…), és a klub önkéntes rendező csapatának, akik Erdélyi Béla és Majthényi Szabolcs irányításával 2024-ben is professzionálisan tették a dolgukat. Jövőre ugyancsak mindenkit vár Földvár, legalább ilyen változatos és izgalmas versenyprogrammal.