Vadnai Jonatán világ- és Európa-bajnok!
	
Szerző: Ruják István | 
		2013. July 13. 23:12
	
	
		A 15 éves Vadnai Jonatán a Baltonfüredi Yacht Club versenyzője a ma Balatonfüreden véget ért Laser 4.7 ifjúsági világbajnokságon U16 korosztályban világ- és Európa-bajnok lett, U18 korosztályban pedig ezüstérmes. 
	
	
	
		A versenyen 48 ország 247 fiú versenyzője indult. Vadnai a mai versenynapon rendezett két döntő futamban elért eredményeivel a hetedik helyről lépett előre.
 
A lányoknál is kitűnően szerepeltek a magyarok. Virág Flóra az utolsó versenynapon kiváló vitorlázással,  mai 3. és 2. helyezéseivel az összetett 32. helyről jött fel a hetedikre.
A balatonfüredi Laser 4.7 ifjúsági világbajnokságon az U18 korosztályban 11. helyet elért 15 éves Érdi Mária U16 korosztályban világ- és Európa-bajnoki 5. helyet ért el!
 
A fiúknál az U18 versenyt a török Anil Cetin nyerte egyetlen ponttal előzve Vadnait. Harmadik az ausztrál Nicolas Conor lett. 
 
A lányoknál spanyol aranyérem született Silvia Morales Gonzalez révén.
A Groupama-OTP Balaton Laser Worlds hétfőn az U21 korosztály versenyeivel folytatódik.
Vadnai Jonatán bátyja - aki tavaly nyert U18 világbajnokságot Buenos Airesben - holnap kezdi versenyét az ISAF Ifjúsági Világbajnokságon Cipruson Laser Radial osztályban.
		Ruják István