Beszámoló ITT.
Klasszikus Kupa - Videó
Szív kell hozzá.
Kicsit napos, kicsit esős, nem túl szeles volt a II. Klasszikus Kupa. Viszont ezek a hajók így is - úgy is gyönyörűek.
Kicsit napos, kicsit esős, nem túl szeles volt a II. Klasszikus Kupa. Viszont ezek a hajók így is - úgy is gyönyörűek.
Beszámoló ITT.
Június 10-11-i hétvégén kerül megrendezésre a Kereked One Design Kupa, a One Design Trophy sorozat csopaki versenye.
Idén 12. alkalommal rendezik meg a Klasszikus Kupasorozat idei első versenyét.
Immár hagyomány, hogy Csopakon a Kereked Vitorlás Klubban évente megrendezik a Klasszikus Kupa pályaversenyt.
A Vízimentők Magyarországi Szakszolgálata a nyár folyamán rendszeresen mutat be nagyon rövid filmeket, melyek a vizek veszélyeire hívják fel a figyelmet. A vízbefulladások nagy része megelőzhető, amennyiben nem rosszullét okozza azokat. De még rosszullét esetén is sokszor lehet segíteni, ha van rajtunk mentőmellény.
Idén is elsőként kezdték meg a szezont a One Design hajók közül a J/70-esek: április 24-26. között harmadik alkalommal rendezte meg a Bonus Intra VE a J/70 osztály Tavaszi Flottabajnokságát Révfülöpön. Több hajó is külföldön van jelenleg, a mostani hét egységből álló mezőnyben pedig, döntően fiatal egységek csaptak össze. A 30 versenyzőből mindössze 5 fő volt 30 év feletti és már a szezonnyitón szoros, magas színvonalú küzdelmek alakultak ki. Köszönhető ez annak is, hogy többen külföldi versenysorozatokban vitorlázva gyűjtöttek nemzetközi tapasztalatot a téli időszakban.
Érdi Mária a harmadik helyen végzett az év második vitorlás Grand Slam-állomásán, a hyères-i Francia Olimpiai Hét elnevezésű versenyen. Az ILCA 6 hajóosztályban az MVM Zrt. világ- és Európa-bajnoka erős mezőnyben állhatott dobogóra: az aranyérmet az amerikai Charlotte Rose szerezte meg, a második az ír Eve McMahon lett.
Világ- és Európa-bajnok vitorlázónk, Érdi Mári még magasabb fokozatba kapcsolt az ILCA 6-osok versenyében a szezon második vitorlás Grand Slam-állomásán, a hyères-i Francia Olimpiai Hét elnevezésű versenyen. A mai utolsó két futamot a negyedik és az első helyen zárta, aminek köszönhetően összetettben a 2. helyen áll, 7 ponttal lemaradva az amerikai Charlotte Rose mögött. Lackó Sára a mai utolsó futamon a 28. helyen végzett, ami az eddigi legjobb eredménye az Arany-csoportban.
A szezonnyitó High Performance Grand Prix eseményt egy háromnapos nemzetközi edzőtábor vezette fel, amelyen a 29er és Nacra osztály versenyzői több országból készültek közösen az idényre. A Balaton azonban rögtön az első napoktól megmutatta karakterét: technikás, folyamatosan változó szélviszonyokkal fogadta a mezőnyt.
2026. March 31.
Nem tudhatjuk pontosan mi vár ránk a következő napon, hónapokban vagy akár az előttünk álló évben de azért valamelyest van rálátásunk. Csalá
...2026. April 8.