Az eredménylista ITT tekinthető meg.
Részletes beszámoló és képek hamarosan!
Fotó: BYC archív
Vadnai Jonatán – a Balatonfüredi Yacht Club 16 éves vitorlázója - 2014. 07.26-08.03. között, a lengyelországi Dízwnóban rendezett Laser Radial ifjúsági világbajnokságon 7 kvalifikációs és 4 döntő futam alapján bizonyult az U17-es korosztály legjobbjának, a 160 fős mezőnyben pedig az összetett 5. helyet szerezte meg. Jonatan ezen győzelmével 4. ifjúsági világbajnoki címét szerezte meg.
Nem fejezte be a THE-YKA ifjúsági Laser Radialos csapata az athéni Európa-bajnokságot. Majthényi Zsombor nagyon nem szokványos versenybeszámolójából kiderül, hogy miként fordult már-már rémálomba a görögországi „kirándulás”.
A dániai Aarhusban a 29er szkiff osztály történetének eddigi legnagyobb világbajnokságát rendezték meg: összesen 27 nemzet 258 hajója versenyzett a kategóriák világbajnoki érmeiért.
Fordulatos véget ért a Balatonfüredi Yacht Club által rendezett L30 világbajnokság, az utolsó napra párosversennyé szűkült a címet eldöntő versengés. Végül a balatonföldvári Tenke-egység nyert a tihanyi-füredi vegyes Bakonyi-csapat előtt.
Az öt tagú magyar válogatott változatos körülmények között küzdött az argentínai világbajnokság első három napján, és a kialakult sorrend alapján Gereben Barnabás az összetett 40. helyről az arany csoportban várhatja a döntő futamokat, míg Zsidai Anasztázia Léna 111. Varga Mihály 122., Siklósi Lóránt 143., illetve Téglás Donát a 150. helyen kvalifikálta magát az ezüst csoportba az 52 nemzet 227 fiatal vitorlázóját felvonultató mezőnyben.
A 2025-ös év a magyar J/70 flotta hazai történetében egyértelmű mérföldkőnek számít. Minden szempontból intenzív, mozgalmas és eredményes szezont zárhattunk: nőtt a hajók és csapatok száma, emelkedett a versenyek színvonala, egyre hangsúlyosabbá vált a nemzetközi jelenlét, és tovább erősödött a fiatal versenyzők bekapcsolódása. Elmondható, hogy az osztály végleg kinőtte a „bemutatkozó” státuszt, és stabil, fejlődő one-design flottává vált.
Az MVSZ Elnöksége által kinevezett, Náray Vilmos vezette új versenybírói bizottság legfontosabb célkitűzése a hazai versenybíráskodás szakmai színvonalának emelése és a bírói utánpótlásbázis sürgős megerősítése a 2026-os szezon kezdetétől.
Olimpiai és világbajnoki negyedik helyezett vitorlázónk, Vadnai Jonatán egy aranyéremmel zárta az első idei edzőtábort Lanzarote szigetén, erős mezőnyben végzett az élen, többek között a 2024-es finn Európa-bajnokot, és kétszeres olimpiai ezüstérmes ciprusi csapattársát is maga mögé utasítva.
Érdi Mária, az MVM vitorlázó világbajnoka és Európa-bajnoka, ezüstérmet szerzett az ausztrál nyílt nemzeti bajnokság ILCA 6 hajóosztályában. A 27 éves magyar sportoló a 12 lebonyolított futamból hatot megnyert, így a 74 hajót számláló mezőnyben a második helyen zárt.
2026. January 5.
Horvátországtól Új-Zélandig a panamai egészségügyi hatóságok és a mexikói drogellenes szervezetek "közreműködésével". Avagy mit meg nem tesz
...2026. January 2.
Agárdon bezártuk a boltot, egy sörözős marhulós novemberi napon elcsomagoltuk a dingiket és az egész hóbelevanc lakat alá került hivatalosan
...2020. October 30.