Jó irányba tart-e az olimpiai vitorlázás? - Parti Halasztás podcast
2025. October 30.
Úgy tűnik, hogy a 2008-as pekingi olimpiára bevezetett, csak a legjobb 10 hajó számára rendezett, duplapontos, nem kiejthető éremfutam már n
...
Indul az igazi pörgés a hosszú hétvégén! Majthényi Emlékverseny a Tihanyi Hajós Egyletben, kupasorozat a Hungária Yacht Clubban, IBCC a Balaton körül, nyílik a frissTerasz, a Zelna Borászat terasza, a Kalóz Strandbisztró, Fövenyes, újdonságokkal vár a Morzsa Bisztró és Jókai-napokat ünnepel Balatonfüred!
Évadnyitás, avagy Vitorlabontó Regatta Balatonfüreden, NN Ultrabalaton a tó körül a MaratonMan szervezésében, nyílt hétvége a Folly Arborétum és Borászatnál, XXXVIII. Nemzetközi Balatoni Dalostalálkozó a Kálmán Imre Kulturális Központban Siófokon, terasznyitás a Blaha utcában Balatonfüreden, a Kredenccel, a Morzsa Bisztróval, a Kedves Cukrászdával és másokkal! Mindez és még sok minden ezen a hétvégén!
Pünkösdi Regatta a Keszthelyi Yacht Kikötőnél, Balaton Camino, McDonald's BringaMánia Tour de Balaton, Keszthelyi Kilométerek félmaraton, maraton, váltók, Red Dragon SUP a SUP Center Balatonnál, Tihanyi Pünkösdi Pálinka Festival, Pünkösdi Tavaszünnep Balatongyörökön, nyitóbuli a Matrózban, nyitóhétvége a Siófok50 jegyében a Plázs Siófokon, Rizlingtavasz a Rizling Generációval! Tartsatok velünk mert #abalatonszexi
Jönnek a legfrissebbek: balatonfüredi Dragon Európa-bajnokság, az Oxigén bringatúra és fantasztikus frissítőállomásai, Pöff Trophy a legkisebbeknek a PÖFF Sportegyesület szervezésében, Tihanyi Félmaraton, Kettes Fogathajtó Bajnokság Balatonföldváron, A Balaton Napja sok Balatoni KÖR taggal a tó körül, Orbán-napi borünnep Vonyarcvashegyen... Minden egy helyen nálunk!
MET Kupa a Spartacus Vitorlás Egyletben, Pásztorkutyák hétvégéje a Salföldi Majorban, új központot kapott a Magyar Szörf Szövetség Balatonaligán, elkészült a Balatoni Gasztrotérkép, de javában készülnek újdonságokkal a Balatoni KÖR tagjai is! Valamint ismét birtokba veszik a Magyar Tengert a BALATON CLASSiC veteránjai! De szó lesz még arról is, van-e “horror” a balatoni munkaerőpiacon.
Lezárult a 2025-ös Év Vitorlázója és Év Ifjúsági Vitorlázója díjak jelölési szakasza. A Magyar Vitorlás Szövetség (MVSZ) tagszervezeteinek javaslatai alapján összeállt a lista, hogy kik azok a sportolók, akik kiemelkedő idei teljesítményükkel esélyesek a rangos címek elnyerésére. A következő lépés a szavazás, amelyben az érvényes versenyengedéllyel rendelkező sportolók és az MVSZ Elnöksége dönt a végső győztesekről.
A tavalyi párosverseny sikerén felbuzdulva, az őszi szünet első felében, október 23 és 26 között match race edzőtábort rendezett a 420-as osztályszövetség a THE-vel együttműködésben Tihanyban.
El bizony. Tragikus hirtelenséggel. Terveztünk még két túrát augusztus végére és szeptemberre. Mindkettő meghiúsult. Hajónk műszaki hiba következtében mozgásképtelenné vált. A javítás egy hónapig tartott. Amikorra végre elkészült, a keleti medencébe indultunk volna. Az időjárás viszont kitolt velünk. Majd minden napra front, eső, veszett keleties szél jutott. Éjszakánkén pedig jeges hideg.
Elég idétlen meseszerű címet adtam legújabb történetemnek, de ha azt írom, hogy miként próbáltam konvertálni egy B&G széljeladó jeleit a meglévő ST 60-as Raymarine műszercsaládba, akkor nem hinném, hogy bárkit is olvasásra ösztönöznék.
2025. October 30.
Úgy tűnik, hogy a 2008-as pekingi olimpiára bevezetett, csak a legjobb 10 hajó számára rendezett, duplapontos, nem kiejthető éremfutam már n
...2025. October 6.
Régi vágyam teljesült az Orfűi Vitorlás Napok versennyel ami kishajós berkekben ikonikus rendezvénynek számít és az álmom csak részben -azaz
...2020. October 30.