40 nap alatt a Föld körül - Parti Halasztás podcast
2026. February 4.
Volt, aki rekordot futott, volt, aki nem. A Globe40 negyedik szakaszán pedig összejött az elképzelhetetlenül szoros befutó.

A hétvégén mindenki megtalálja a számításait a Balatonnál, annyira sokszínű a programpaletta. Szombaton elrajtol az Ezüst Szalag - éjszakai túraverseny, kiderül miként pótolják a szervezők a Balaton-átúszást, Dog Beach Fesztivál lesz Fonyódon, Balaton Fesztivál Balatonkenesén, Tihanyi Levendula Fesztival, Pogány Madonna és a szabadnapos Szandokán a Hello Tourist Kertben és a Kredencben, Kéknyelű Ízlelő Sétálókóstoló az Istvándy Borműhelyben!
Indul a Kékszalag Roadshow, a 50. Kékszalag Erste Nagydíj Roadshow Balatonlellen, javában dübörög az Everness Fesztivál, szörfözhetünk a Beach Fesztivál programjain, szeretettel vár egész évben a Villa Kabala, most épp a Kabala Grill&Chill rendezvénnyel, művészek adják a kilincset a Kultkikötő színpadai!
Hűvös, de mozgalmas lesz ez a hétvége: Nyíltvízi úszó Világkupát rendeznek Balatonfüreden, magunk szüretelhetjük a levendulát a Szent Balázs-hegyi Levendulásban. Pláne, és kösz a halakat! lesz a Pláne Badacsony borteraszon, valamint megjelent egy új kalauz a Balatoni KÖR jóvoltából. Nyílik a termelői piac Révfülöpön, ráadásul Kiscsillag koncert lesz a falu új szabadtéri színpadán!
Évadnyitás, avagy Vitorlabontó Regatta Balatonfüreden, NN Ultrabalaton a tó körül a MaratonMan szervezésében, nyílt hétvége a Folly Arborétum és Borászatnál, XXXVIII. Nemzetközi Balatoni Dalostalálkozó a Kálmán Imre Kulturális Központban Siófokon, terasznyitás a Blaha utcában Balatonfüreden, a Kredenccel, a Morzsa Bisztróval, a Kedves Cukrászdával és másokkal! Mindez és még sok minden ezen a hétvégén!
MET Kupa a Spartacus Vitorlás Egyletben, Pásztorkutyák hétvégéje a Salföldi Majorban, új központot kapott a Magyar Szörf Szövetség Balatonaligán, elkészült a Balatoni Gasztrotérkép, de javában készülnek újdonságokkal a Balatoni KÖR tagjai is! Valamint ismét birtokba veszik a Magyar Tengert a BALATON CLASSiC veteránjai! De szó lesz még arról is, van-e “horror” a balatoni munkaerőpiacon.
Ha van ember, akinek az életét nehéz lenne egyetlen mondatba sűríteni, Sigmond András biztosan közéjük tartozik. Mert persze lehetne azt mondani róla, hogy mesteredző, szövetségi kapitány, olimpiai érmesek nevelője, pedagógus. De akik igazán ismerik, azok inkább úgy beszélnek róla Giba, aki mindig, most is ott van, ahol tanulni, fejlődni, lehet – akár a vízen, akár azon kívül.
A 11: Metre One Design osztály sikeresen teljesítette 2025-ös versenyszezonját a One Design Balaton Touron, a Magyar Bajnokságon és a Balatonkerülőn. Az Il Cattivo csapata sorozatban negyedik bajnoki címét szerezte meg, miközben a flotta kihívásai mellett az osztály visszanyerte World Sailing státuszát, és készül a 2026-os norvégiai világbajnokságra. Olvassátok el a beszámolójukat lentebb!
Az RS Feva osztály 2025-ös szezonja áttörést hozott a magyar utánpótlás vitorlázásban: a kisebb klubok – VGYE, BMFVSE, Vagabund, TVSK (utánpótlás) – töltötték meg élettel a flottát, összekötve az Optimist-évfolyamokat a profi 29er/420-as lépcsőfokkal. Olvassátok el beszámolójukat lejjebb!
Az 50-es cirkáló, mely a Balaton egyik legsikeresebb hajója - 1941-ben „született” Benacsek Jenő végleges tervei alapján - 2026-ra továbbra is abszolválta az osztály státuszt, ezzel továbbra is aktív résztvevője lesz a hazai vitorlássportnak, köszönhetően a lelkes, összetartó vitorlázóinak. Beszámolójukat alább olvashatjátok.
2026. February 4.
Volt, aki rekordot futott, volt, aki nem. A Globe40 negyedik szakaszán pedig összejött az elképzelhetetlenül szoros befutó.

2026. January 2.
Agárdon bezártuk a boltot, egy sörözős marhulós novemberi napon elcsomagoltuk a dingiket és az egész hóbelevanc lakat alá került hivatalosan
...2020. October 30.