Athénban az idei finn dinghy Európa-bajnokság helyszínén rendezték a Pre European “Easter Finn Regatta” elnevezésű versenyt, ami az Eb egyik előversenyének számít. A hat futamos regattát a világbajnok Berecz Zsombor nyerte két futamgyőzelemmel. Berecz a kieső 20. helyezésén kívül csak 1-3. futameredményeket ért el.

"Folyamatos fejlődésem szemmel látható és érezhető, a  tavalyi világbajnokságon versenyző énemnek most esélye sem lenne a mostani teljesítményemhez képest. Nagyon jó úton vagyunk" - kommentálta a győzelmet Facebook-oldalán Berecz.

A 29 fős vert mezőnyben Európa-, világ- és olimpiai bajnokok voltak, például az aarhusi ezüstérmes svéd Max Salminen, a legutóbbi Európa-bajnok francia Jonathan Lobert vagy a világbajnok brit Ed Wright és az ugyancsak brit, ugyancsak világbajnok riói aranyérmes Giles Scott.

A részletes eredményeket itt lehet nézni.

Szöveg: Molnár Csaba / Magyar Vitorlás Szövetség

Fotó: Robert Deaves