2026-ban harmadik alkalommal rendeztek corinthian világbajnokságot, ahol csak olyan csapatok vehetnek részt, melyekben a legénység tagjai a World Sailing versenyzői besorolása alapján Group 1, azaz amatőr kategóriába tartoznak. A hét elején a gyenge és kiszámíthatatlan szél miatt naponta jellemzően csak egy futamot tudtak megrendezni, több halasztással és pályarövidítéssel, a mezőny folyamatosan próbált alkalmazkodni a 5-10 csomó között ingadozó szélhez. A körülmények ellenére a  csapatok végig kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtottak, jól mutatva a versenyzők magas színvonalát. 

Csütörtökön végre megérkezett a minden szempontból tökéletes mediterrán vitorlázóidő, 3 futammal. Verebély Mátyásék csapata az egyik futamon a 4. helyet is megszerezte, tartva a Young kategóriában a vezetést. A verseny utolsó két napjára szintén egy-egy futamot jutott. 

A hét végére Verebély Mátyásék az U25 kategóriában a 2., összetettben pedig a 22. helyen végeztek. A csapat számára fontos állomás volt a világbajnokság, amelyre a 2025-ös Magyar Bajnokságon elért Corinthian első helyezésükkel, automatikusan kvalifikáltak. A Delta csapat a téli szezonban a Monaco Sportsboat Winter Series versenysorozaton készült nemzetközi mezőnyben, a felkészüléshez pedig a One Design Vitorlás Versenyzésért Alapítvány fiatal versenyzőknek szóló pályázatán is nyertek támogatást. A kormányos így értékelte a hetet:

„Az volt az elsődleges célunk, hogy a mezőny első felében tudjunk vitorlázni. Nem tudtuk pontosan, hogy hol lesz majd a helyünk a rendkívül erős nemzetközi csapatok között, de ezt az elvárást fogalmaztuk meg magunkkal szemben. Már a próbafutamon látszott, hogy a középmezőnyben lehetünk versenyképesek, amivel elégedettek voltunk. Óriási lehetőség és élmény volt egy ilyen színvonalú világbajnokságon indulni, ahol még az ötvenedik hely környékén is olyan csapatok végeztek, amelyek más nemzetközi versenyeken rendszeresen az élmezőnyhöz tartoznak.”

A Delta csapat tagjai: Verebély Mátyás, Újvárosi Máté, Tóth, Péter, Drávai Szilveszter.

A Török Zoltán kormányozta Fantom csapata részben új összeállítású volt, a Corinthian kategória feltételekhez igazítva, ami külön kihívást jelentett. A csapat tagjai Török Zoltán, Weöres Botond, Varjas Sándor Endre, Tolnay Gréta voltak. Ők így számoltak be részvételről:

“Mindig élmény ekkora mezőnyben vitorlázni, rengeteget lehet belőle tanulni. A gyenge szél sokszor megnehezítette a versenyzést és a pályán való boldogulást, az első futamban sikerült a 19. helyen beérni, ezt követően pedig a mezőny középső-hátsó részében stabilizálódtunk, és az 58. helyen zártunk. Összességében nagyon jól éreztük magunkat, egy nagyon jó élmény volt, a csodálatos olimpiai helyszínen, hát kell ennél jobb? Eredeti csapatunkkal pedig a következő megálló a Barcelona Spring Series, a J/70 Európa Bajnokság majd az Országos Bajnokság.”

A harmadik magyar egység a MaracuJa volt, Borsos Ernő kormányzásával, a csapattagok: Debreczeni Dóra, Vida Péter, Tóth Gábor.

A kormányos így értékelte első nemzetközi J/70 megmérettetésüket: 

“Igazán jó verseny volt, nagyon-nagyon élveztük. Ez volt a hajóval az első igazi versenyünk, ami az eredményen is meglátszott, de ennek ellenére nem vagyunk elégedetlenek, azt gondoljuk, hogy egy jó belépő volt a J/70-es világába. Amikor minden jól ment 60 körüli helyekre is beértünk, ennek mindig különösen örültünk, a mostani tudásunk és ügyességünk alapján úgy érezzük ez is volt a helyünk. Nagyon kemény rajtok voltak végig, ez nekünk is egy terület, amit még fejlesztenünk kell, végül a 75.-ek lettünk. Kiváló volt az esemény hangulata, nem is beszélve a helyszínről. Ugyanezzel a csapattal a barcelonai EB-n folytatjuk.”

A világbajnokságon 20 ország 88 csapata vett részt: Ausztrália, Bermuda, Dánia, Észtország, Franciaország, Nagy-Britannia, Németország, Magyarország, Írország, Olaszország, Mexikó, Monaco, Hollandia, Norvégia, Lengyelország, Spanyolország, Svájc, Svédország, Törökország és az Egyesült Államok képviseletében.

A résztvevő magyar csapatokon túl büszkeség az is, hogy a Világbajnokság versenybírói csapatát Böröcz Bence vezette. Bence első alkalommal vett részt a J/70 Nemzetközi Osztályszövetség megbízásából tisztségviselőként egy világbajnokságon. A szakmai kihívások mellett nagy élményt volt, hogy két év után visszatért az olimpiai helyszínre, ahol korábban több versenyen is közreműködött versenybíróként. A versenybíróság oldaláról hosszú napokról, sűrű óvási tárgyalási menetrendről, sportszerű és fair versenyzésről, valamint számos tanulságos tapasztalatról számolt be.