A három napos regattából kettőn sikerült csak futamot rendezni, mivel az elsőn az erős, 30 csomó fölé erősödött szél miatt kellett a mezőnyt az első futam után partra küldenie a rendezőségnek, míg az utolsón a gyenge szél hiúsította meg az érvényes futam lebonyolítását.

Vitya remekül kezdett, s rajt-cél győzelmet aratott az első futamon az 50 főt számláló laser radiál mezőnyben, ám a második nap nem alakult elképzeléseinek megfelelően. Az első rajtnál túl korán indított, így korrigálnia kellett, mellyen meglehetősen hátra csúszott, s a következő futamon is hibázott, így a 15 helyen ért célba. A harmadik futamra azonban összeszedte magát, s kitűnő luv rajtot követően elsőként érte el a kreuz bóját a 12-14 csomós szélben. Bőszélben néhány helyezést azonban hátrébb csúszott, így végül a 7. helyen ért célba. Ekkor még nem sejthettük, hogy több futamra már nem kerül sor a gyenge szél miatt, ugyanis vasárnap a futam felnél érvényteleníteni kellet azt, a teljesen elálló szél miatt, ami nekünk nem jött a legjobban, mivel Vitya ismét a mezőny élén vitorlázott. Így azonban maradt az előző nap állása, miszerint a regattát a spanyol Alejandro Perez nyerte meg Ignasi Lopez és a portugál Eduardo Marquez előtt, míg Vitya s 10. helyet szerezte meg.

A versenysorozat következő, s egyben utolsó fordulójára decemberben kerül sor a horvátországi Hvar szigeten, melyen több magyar versenyző is jelezte indulási szándékát.