A versenyen összesen 10 futamot rendeztek, Érdi Mária 37 versenyzőből a nagyon jó 3. helyen végzett, két első helyet is szerzett.
Tomai Balázs pedig a 10. helyen fejezte be a versenyt a 43 induló közül.
Tegnap fejeződött be az Olimpiai vitorlás hét a Kanári-szigeteken. A versenyen részt vett Érdi Mária és Tomai Balázs is.
A versenyen összesen 10 futamot rendeztek, Érdi Mária 37 versenyzőből a nagyon jó 3. helyen végzett, két első helyet is szerzett.
Tomai Balázs pedig a 10. helyen fejezte be a versenyt a 43 induló közül.
Kapcsolódó dokumentumok:
A jósorsom úgy hozta, hogy megint egy újabb bakancslistás álmot sikerült elcsípnem. Ez az álom annyira jól sikerült, hogy nemcsak egy faintos vitorlásra keveredtem - egyszerre több elvetemült kapitánnyal együtt, de ráadásként, hogy fokozzam a szimplát duplára - mindezt az őrületet Méder Áron mesteroktató vitorláshajóján élvezhettem ki, pontosabban egy Sun Odyssey 512 –esen, laza 50 lábas, azaz csaknem 15 méteres vitorláson hozta össze nekem a sorsom, hogy egy jóféle vitorlás-gyakorlótúrán fejlesszem tovább képességeimet - itt, a kertek alján, valahol Kanáriszigetek alsóban …
Április 24-én, hétfőn várhatóan erős nyugati szélben indul a tíz olimpiai hajóosztály küzdelme. A Világkupa viadal szombaton az éremfutamokkal ér véget.
Ha október akkor Alba Regia kishajós évzáró ám ezúttal Agárd helyett Tihanyban. A Velencei-tó jelenlegi vízállása elég drámai így Sipi mesterünk egy tóval odébb, a Balatonra költöztette az Építők Kupát mondhatni a lehető legjobb időpontban.
A hétvégén lezajlott a 2025-ös Szüreti Regatta – Hegyi Dénes Emlékverseny, amely idén is méltó lezárása volt a balatoni túravitorlásszezonnak. Bár mindkét nap kissé hűvös idő fogadta a mezőnyt, a szél kedvezően fújt – egyenletesen, nem túl erősen –, így ideális körülményeket teremtett a versenyzéshez. A hajók gyorsan teljesítették a távokat, és a néhány technikai problémával küzdő egység kivételével minden induló befutott mindkét napon.
Kettős magyar siker született a 2025-ös L30-as világbajnokságon Sanremóban: az összetett versenyben a Tranquilo, a Corinthian kategóriában pedig a Happy Merida Team szerezte meg a világbajnoki címet.
A Velencei-tó helyett Tihanyban zárta a kishajós mezőny a ranglistaversenyek idei sorozatát az Építők Kupa. Az Alba Regia SC versenyéhez idén sem volt elég víz a Velencei-tóban. A rajthoz álló négy osztály 6 kitűnő, friss szeles, jobbára napsütéses futamot teljesített, a győztesek meggyőző előnnyel nyertek.
2025. October 12.
A múlt hét talán legmegrázóbb vitorlás híre az volt, hogy Charlie Dalin utólag elárulta: gyomorrákkal küzdve csinálta végig a Vendée Globe-o
...2025. October 6.
Régi vágyam teljesült az Orfűi Vitorlás Napok versennyel ami kishajós berkekben ikonikus rendezvénynek számít és az álmom csak részben -azaz
...2020. October 30.