


















Fotók:
© ACEA 2017 / Photo Ricardo Pinto
© ACEA 2017 / Photo Gilles Martin-Raget
Nézegessünk képeket az America's Cup Louis Vuitton Kupa második és harmadik napjáról.



















Fotók:
© ACEA 2017 / Photo Ricardo Pinto
© ACEA 2017 / Photo Gilles Martin-Raget
Volt egy lezáratlan kérdés, amelyben még tavaly meg kellett volna állapodnia a kihívónak és a címvédőnek, és majdnem birokra mentek emiatt. Az ügy megnyugtatóan lezárult, de az AC kampány csodálatos folyama most lép csak ki igazán a medréből és hoz hamarosan jelentős változásokat.
Ahogy senkit sem a világban, az America`s Cup-ot sem kerülték el a Covid-19 koronavírus hatásai. Gyorsan kiderült, hogy sajnálatos, de elkerülhetetlen a nagyon várt Cagliari-i és Portsmouth-i ACWS események törlése.
Az olasz Farevela vitorlás média egy e-vitorlázás közvetítés után Max Sirena-t, a Luna Rossa Prada Pirelli csapat kormányosát és csapat igazgatóját kérdezte, hogyan tudnak megfelelni a Cagliari egészségügyi előírásoknak:
A hazai vizeken az ősz beköszöntével lecsengőben van a vitorlásszezon és a legtöbben ódzkodnak a hűvösben való vitorlázásról, ezért ezzel a lendülettel át is vitorláznék Új-Zélandra, ahol az America’s Cup egyre magasabb fordulatszámra kapcsol. Már nincs egy hónap sem az első AC előversenyhez, melyet stílszerűen Christmas Race-re kereszteltek. A kihívók versenyét, melyet Prada Cup-ra kereszteltek, január-február hónapokban, magát a America’s Cup-ot márciusban rendezik Aucklandben.
Érdi Mári pénteken (2026. március 22-én) megszerezte pályafutása második Európa-bajnoki címét az ILCA 6-os olimpiai hajóosztályban, ami Prof. Dr. Gellér László, a Magyar Vitorlás Szövetség elnöke szerint mindenki számára példaértékű, nemcsak a győzelem miatt, hanem mert megmutatta, hogy bármilyen mélyen is van az ember, akaraterővel minden lehetséges, és mindenhonnan van visszatérés.
Öt versenynap, tíz megrendezett futam, tizenkét nemzet harminc hajója és végül magyar világbajnoki cím. Sikeresen zárult a Soling World Championship 2026 Balatonfüreden. A Balatonfüredi Yacht Club rendezésében megvalósult világbajnokság a tervezett maximális futamszámmal ért véget: a mezőny mind a tíz tervezett futamot teljesíteni tudta, miközben a Balaton szinte minden arcát megmutatta a résztvevőknek.
Világ- és most már kétszeres Európa-bajnok vitorlázónk, Érdi Mári pénteken tekintélyes előnnyel diadalmaskodott a horvátországi kontinensviadalon, és nemcsak az európai, de a tengerentúli vitorlázókat is maga mögé utasította a nyílt versenyen. Hosszú utat járt be az elmúlt másfél évben, míg élete legnagyobb mélypontjáról újra a csúcsra ért – erről az útról beszélgettük vele.
Május 30-án kezdődik az utóbbi évtized legnagyobb hazai csillaghajós versenysorozata Balatonföldváron!
2026. május 12.
Hét évvel a nyolcadik, győzelemmel végződő szereplése után Yoann Richomme visszatért a Solitaire du Figaro Paprec-hez. A regatta május 17-én
...2026. március 31.
Nem tudhatjuk pontosan mi vár ránk a következő napon, hónapokban vagy akár az előttünk álló évben de azért valamelyest van rálátásunk. Csalá
...2026. április 8.