




Csütörtök óta, kedvező szélviszonyok között, a Balatonfüred előtti vízterületen zajlik a Dolfin Magyar Bajnokság. Két nap és hat sikeresen teljesített futam után jelentős előnnyel, hibátlan vitorlázással, hat futamgyőzelemmel a Suppy nevű ASE hajóval vezet Seres Péter csapata.





A tervezett 12 közül változatos szelekben 10 futamot sikerült megrendezni az idei 470-es és 420-es osztályok bajnokságán Tihanyban szeptember 23. és 26. között. A 470-es osztályban 8, a 420-asban 24 egység nevezett a bajnokságra. Mindkét osztály bajnokságát a rendező klub versenyzői nyerték.
Sikeresen, a papírforma szerint alakult a Dolfin Magyar Bajnokság. A négynapos verseny utolsó napján az időjárás miatt már nem volt futam, így összességében a jónak mondható 5-12 kts közötti szélben rendezett 8 futam alapján hirdettek eredményt a rendezők.
Az Atomerőmű Sportegyesület, vitorlás szakosztály rendezésében, 2018.08.30. - 09.02. között zajlott a Dolfin osztály Országos Bajnoksága.
4 napon át zajlott Balatonfüred előtti vízterületen a 2017. évi Dolfin Magyar Bajnokság.Az Atomerőmű SE rendezésében, a Koloska Marina adott otthont a rendezvénynek. A vendéglátók mindent megtettek annak érdekében, hogy a mezőny a vízen és a parton is egyaránt jól érezze magát, ha már az időjárás nem kényeztette a vitorlázókat.
Az már lassan megszokott, hogy az Adria Cup/ Captains Cup tavaszi versenyén különösen a 100 Tmf feletti hosszúságú éjszakai megmérettetésen kemény idők járnak. Ez volt a harmadik év, amikor tomboló szelekben kell végigmenni ezen a rendkívüli körülményeket produkáló, szigetek közé font navigációs versenyen. Nincs is ebben semmi rendkívüli, hacsak az nem, hogy a hivatalosan 7, 96 Kn testsebességre kalibrált Bavaria 41-es charterhajók a hullámokon megcsúszva többször is 13 csomóval, vagy még a felett is haladtak.
Kint volt a teljes magyar csapat Palma de Mallorcán, azaz hét magyar egység állt rajthoz a szezon első Grand Slam-versenyén, a világ legjobb olimpiai vitorlásai számára kiírt 55. Trofeo Princesa Sofíán. Az éremesélyes rutinos klasszisaink, Érdi Mári és Vadnai Jonatán is indultak az ILCA 6 és ILCA 7 hajóosztályokban, de hiába álltak jó pozícióban, egy komoly megbetegedés sajnos mindkettejük esetében közbeszólt, és vissza kellett lépniük a versenytől, így a szombati éremfutamokban nem lesz magyar vitorlázó. Jobbulást kívánunk Márinak és Joninak!
Véget ért a nemzetközi Optimist osztály egyik legmeghatározóbb tavaszi eseménye, a szlovéniai Portorozban megrendezett Sailing Point Easter Regatta. A verseny kiemelt jelentőséggel bírt a hazai utánpótlás számára, hiszen ez volt a magyar válogatott keret idei második hivatalos válogató versenye. A tét a részvétel a nemzetközi világversenyeken: a magyar ranglista alapján mindössze öt versenyző juthat ki a világbajnokságra, míg az Európa-bajnokságra négy fiú és három lány kvóta szerezhető.
A vitorlázás világa sokak számára elérhetetlennek tűnik, pedig ennek nem így kellene lennie. Legtöbbeknek szeretett sportunk főleg klubokon, családi hagyományokon vagy egy, a családban vásárolt hajón keresztül nyílik meg. A Corvinus Sailing Society (CSS) diákszervezettel az a célunk, hogy egy új belépési lehetőséget adjunk egyetemisták számára.
2026. April 10.
Beszélgetés Új-Zéland, az America's Cup és az egész életen át űzhető vitorlázás körül pörögve.

2026. March 31.
Nem tudhatjuk pontosan mi vár ránk a következő napon, hónapokban vagy akár az előttünk álló évben de azért valamelyest van rálátásunk. Csalá
...2026. April 8.