De haladjunk sorban:

A 2025-ös Klasszikus egykezes versenyen idén egy SR állt rajthoz, Pozsonyi Zoli kormányzásával a Banka. 16 óra 3 perc elegendő volt Zolinak a táv teljesítéséhez, és abszolút 43. helyen futott be. Tehát nem csak 2-3 fővel vitorlázható meg a hajó, bár azért úgy kényelmesebb.

Az Évadnyitón nyolc SR volt a közel 250 fős mezőnyben, az Öreg nyert Toronyi Bence kormányzásával, második a Gé., harmadik a Száz x Szép csapata lett. Június közepén a Kereked ODT-t a Pontilla nyerte Osváth Mártonnal a kormánynál, a dobogóra az Öreg és Főszél fért még fel.

A Fehér-szalagot Pál Gaszton és csapata, tehát a Gé. nyerte, második lett a Bajadér Muzik Péterrel a kormánynál, harmadik pedig a Vigasz Báti Péterrel és csapatával.  

Az egykezest nem számolva: 3 verseny, és 7 különböző egység a dobogón! Mondtam, hogy szorosak a versenyek!

A Kékszalag a Száz x Szép versenye volt. 13 óra 9 perc 57 mp alatt elsőként teljesítette a távot Szörényi Gábor és legénysége, ezzel jelentősen javítva a Sudár Regatta valaha volt legjobb Kékszalag időn. Második helyen 5 perccel lemaradva az Öreg ért célba, harmadik helyen további 5 perc lemaradással a Főszél csapata. Az első 6 Sudár Regatta 20 percen belül ért célba, és mind a 10 induló egység sikeresen teljesítette a távot, köztük a Blue Jay, a Fontos és a Lucaszék is, akikről eddig nem esett szó.   

A 2025-ös bajnokság kiválóan sikerült, hat futam alapján hirdettek végeredményt, a csütörtöki és pénteki gyenge szeles napokon egy-egy futamot tartottak, szombaton a szélcsendben rápihentünk a vasárnapi csatára, akkor 4 futamot sikerült megrendezni a friss északi szélben. Vigh Acsi kormányzásával a Pontilla csapata (Osváth Marci és Demjén Peti) négy futamgyőzelemmel idén is a dobogó legfelső fokára állhatott fel. Itt szeretném megjegyezni, hogy ezt már nagyon unjuk… A második-harmadik helyért idén is komoly harc volt, végül a Száz x Szép egy ponttal előzte meg az egyébként 2 futamgyőzelmet begyűjtő Öreg-et.

Úgy hozta a sors, hogy szeptemberi Beszédesre is komoly (9 fős SR) mezőny gyűlt össze. A 10 órára tervezett rajtot a hajnali viharos szél miatt 12 órára halasztották, majd remek szélviszonyok között teljesítette a mezőny a versenyt, amit az Öreg nyert a Pontilla és a Gé. előtt (a Főszél pedig 2 másodperccel maradt le a dobogóról). Két héttel a Beszédes után a Félszigetkerülőn a szél hiánya okozott nehézséget, a sajkodi pályajel sorrendje alapján hirdettek végeredményt, a dobogó ezúttal: Száz x Szép, Pontilla, Öreg.

A Szüreti Regattán szombaton fantasztikus szél volt, a táv teljesítése után a hagyományoknak megfelelően volt Sudár Regatta Szüreti Koccintás az ábrahámhegyi kikötőben (mind a hat induló egység jelenlétében). A versenyt az Öreg nyerte, második helyen a Főszél, Lovas Sándor és csapat zárta a kétnapos versenyt, míg a dobogó harmadik fokára a jövő évi díjkiosztón a Bajadér csapata állhat majd fel.

A hivatalos szövetségi (versenyzői) ranglistát 2025-ben (is) a Száz x Szép nyerte a Gé. és a Pontilla előtt, a Sudár hajóosztály saját ranglistáját (sok-sok verseny alapján) pedig az Öreg a Száz x Szép és a Pontilla előtt.

A helyzet változatlan a mezőnyünkben: szinte minden hajó esélyes, szinte bárki tud versenyt vagy futamot nyerni, reméljük jövőre is hasonlóan szép évet zárhatunk.

Békés Miklós – Béka

SR 156 (Öreg)