Az évek óta sikeresen zajló, a Nemzetközi Laser Osztályszövetség által meghirdetett, 12 fordulóból álló Laser Európa Kupa versenysorozat minden egyes versenye más-más európai országban kerül megrendezésre. Olaszország, Svájc, Franciaország, Németország, Hollandia, Norvégia, Lengyelország, Portugália, Spanyolország, Ausztria, Horvátország szolgálnak helyszínéül a különböző nehézségi fokozatú, A, B, C kategóriájú regattáknak, melyhez 2010-ben hazánk is csatlakozott, s Balatonfüreden fogadta a versenysorozat résztvevőit.

Laseres versenyzőink évről évre szép eredményeket érnek el a regattasorozaton, melynek Laser 4.7 éllovasa az előző évhez hasonlóan idén is Vadnai Benji lett, de dobogóra állhat majd az idei első Európa Kupa versenyen megrendezésre kerülő eredményhirdetésen Karé Réka is, aki Laser Radiál női kategória bronzérmese lett, míg Virág Flóra Laser 4.7 U16 korcsoportjában szerezte meg ugyanezt az érmet. Takács Levente Laser 4,7-ben maradt le egyetlen helyezéssel a dobogóról, s végzett az előkelő 4. helyen, míg ugyanezen osztály U16 korcsoportjában járt hasonlóképpen Varga Dániel is, ugyancsak a negyedik helyezést megszerezve. Többi versenyzőnk is derekasan helytállt, hiszen az első tíz között végzett Laser 4.7 lányok között az U16 kategóriában Hirschler Ludovika (7.) és testvére Rebeka (9.) is, valamint női Radiál U17 korcsoportban Haidekker Zita (8.), a fiúknál pedig Bathó Peti , aki a Radiál összesített lista 10. helyezésével korcsoportjának 9. helyezését szerezte meg.