Kapcsolódó cikkek:
További videók a Porthole YouTube csatornáján!
A Drift HD Ghost kamerát köszönjük a www.myactioncam.hu-nak
Szutor Ferenc
Kapcsolódó cikkek:
További videók a Porthole YouTube csatornáján!
A Drift HD Ghost kamerát köszönjük a www.myactioncam.hu-nak
Szutor Ferenc
Három éves kényszerű parti pihenő után újra vízre került Bujtor István egykori legendás hajója a Tamangó. Új tulajdonosai Németh Csongor és felesége főleg családi túrázásra használják majd.
VMSZ sajtóközlemény - 2023-ban 55 helyszínen szolgáltak vízimentő kollégáink, nem csak balatoni strandokon. 382 vízimentő kollégánk összesen 7914 szolgálati napot dolgozott, melynek során 2914 sérültet, bajbajutottat láttak el. 114 olyan esetet is elláttunk, mely során mentőhajóink, illetve mentőautóink egészségügyi személyzete (mentőorvos, mentőtiszt vagy mentőápoló) is részt vett az ellátásban.
Elindult a zarándoklat. A programot szervező 15 éves Sea Knights, a Tengeri Lovagok Társasága az eseményt összekötötte egy ünnepélyes tagfelvételi procedúrával a rozati Ferences Rendi templom korhű díszletei között. Kívülállóként is megható pillanatoknak lehettünk tanúi a szertartás során. De mi köze egy meghirdetett zarándokút résztvevőinek az azt szervező szervezethez? Nem sok. Ahogy Európa talán legismertebb zarándok útján az El Camino-n, a Santiagóba vezető Szent Jakab úton sem kizárólag a katolikus egyház hívő keresztényei koptatják a bakancsot.
Szabó Győzővel forgatott filmet a biztonságos SUP-ozásról a Vízimentők Magyarországi Szakszolgálata a CIG Pannónia Csoport közreműködésével. A színész azért vállalta el a kisfilm főszerepét, mert a Vízimentők Magyarországi Szakszolgálatának mentőmellény nagyköveteként fontosnak tartja felhívni az emberek figyelmét arra, hogy számos dolgot át kell gondolni, mielőtt deszkára szállunk. És evezés közben is észnél kell lennünk, ha pozitív élményekkel akarunk gazdagodni sportolás közben.
Az ILCA mezőnyök számára három, a kalózosok számára kétnapos versenyen nagyon komoly kihívásokkal kellett szembenézni a Héjj Ádám vezette rendezőségnek. Bár látszatra volt szél, valójában azonban versenyzésre alkalmas körülmények csak a verseny kisebb részében adódtak, s ezeket a rövid időszakokat a rendező maximálisan ki is használta. Így jött össze minden osztály számára három-három futam, ami első blikkre kevésnek tűnik, de ezúttal ebben az időszakban nem volt reális lehetőség több menet megrendezésére.
Május 10-én és 11-én rendezte meg a Steering The Course női csapatversenyt az Alsóörsi Marina, társszervezőként a Magyar Vitorlás Szövetséggel és elmúlt években a női csapatversenyek megszervezésében nagy szerepet játszó Penge VSE-vel.
A tavalyi évben a Magyar Vitorlás Szövetség (MVSZ) csatlakozott a versenysorozatot szervező klubokhoz – KMPVSE, Kereked VSE, Spartacus Vitorlás Egylet és BYC – annak érdekében, hogy segítse a One Design Balaton Tour (ODBT) magas színvonalú lebonyolítását. Az együttműködés rendkívül sikeresnek bizonyult, így a 2025-ös évben még nagyobb lendülettel folytatódik a közös munka.
A világ-, és Európa-bajnok Érdi Mári (MVM) és az olimpiai negyedik helyezett Vadnai Jonatán (BYC) május 12-én, hétfőn kezdi meg a versenyzést Kína olimpiai vitorlásközpontjában. Hajóosztályuk, az egy személyes dingi, az olimpiai vitorlázás legnépesebb mezőnye, a női és a férfi kategóriákban itt zajlanak a legkeményebb csaták. Érdi Mári hajóosztályában, ILCA 6-ban 40 nemzet 99 versenyzője nevezett, Vadnai Jonatánnak az ILCA 7 mezőnyben 40 nemzet 138 vitorlázójával kell megküzdenie. A csingtaói világbajnokság egyben a Los Angelesig tartó új olimpiai ciklus legfontosabb nyitánya, olyan erőfelmérés, ahol az eddigi sztárok mellett megjelennek a trónkövetelők, azok a fiatal versenyzők, akik most kezdik meg a sikeres olimpiai szereplésig tartó fáradságos utat.
2025. May 5.
Ahogy legutóbb láthattátok a szezon már javában dübörög Agárdon de az első kanyar se volt ingyen, a hajót amiben parádéztam még elő kellett
...2020. October 30.