Vendée Globe 2024-25, kilencvenedik nap - befutott a "tyúkos srác"
2025. February 8.
Korábban azt hittük, hogy a célban a másfél órás időkülönbség kicsi a Vendée Globe-on. Most kiderült, hogy nem.
Az alábbiakban letölthetőek az eredménylisták
Sok, a verseny iránt érdeklődő szurkoló tapasztalhatta: már az 55. Kékszalag Raiffeisen Nagydíj rajtja utáni pillanatokban sem működött az internetes nyomkövetés, befagyott a kép, nem frissült az adat, és gyakorlatilag a verseny nagyobbik része alatt problémákkal szembesült az, aki a küzdelem állására volt kíváncsi. A rendezői nyomkövetés a verseny első néhány órája után helyreállt, és a közvetítőkhöz is eljutottak az adatok, de a nézők csak a második nap láthatták újra a követett hajókat a nyomkövetőn. Különösen érthetetlen volt mindez annak a fényében, hogy már a tavalyi Kékszalag alatt is hibásan működött a rendszer. Németh Gábort, az Airmoniq ügyvezetőjét arról kérdeztem: miért nem sikerült idén sem a nyomkövetés?
Olyan volt, mint hajnalban a takarítónő… aki az őrület határát súrolja!
A 47. Kékszalag úgy vonul majd be a történelembe, mint amin a hajók a leghosszabb időt töltötték a keleti medencében. 12 óra szélcsend után aztán megjött a szél, de szinte épp csak megmutatta magát. Három hajó videóit vágtuk össze nektek.
Ez volt a Póstás harmadik Kékszalagja. Nyugodtan mondhatjuk hogy sikerült az első kettő tökéletes egyvelegét létrehozni.
Héder Benedek hatodik lett a 17 nemzet 58 hajóját számláló ILCA 6 mezőnyben. Az olimpiai 49er szkiffek között a felkészülésük közepén járó Szabó Roni Oszkár, Pais-Hank Olivér páros a 19. helyen végzett.
Nem lehet egy kalap alá venni a balatoni nagyhajózást, vannak túravitorlázók és vannak akik elsősorban a versenyzés iránt rajonganak, de már évekkel ezelőtt kiderült, az utóbbi csoporton belül sem egységesek a rendezéssel, a versenyekkel kapcsolatos elvárások.
A 2025. február 13-16. között megrendezett 29er Eurocup sorozat második versenyén, Valenciában, a magyar csapatok kiemelkedő teljesítményt nyújtottak. A 85 hajós nemzetközi mezőnyben Kis-Szölgyémi Soma és Juhász Samu ezüstérmet, míg Lange Péter és Lange Richárd bronzérmet szerzett az összetettben, a női kategóriában pedig Fehér Boróka és Fehér Szonja a második, Juhász Emília és Lacza Boróka pedig a harmadik helyen végzett. A magyar vitorlázók erős versenyzéssel, kiváló taktikával és kitartással méltóképpen képviselték hazánkat a rangos nemzetközi mezőnyben.
A 2025-ös Téli Előadássorozat keretében újabb szakmai anyag vált elérhetővé a vitorlázók számára. Ezúttal Pál Gaszton hátszéltaktikai tanulmánya nyújt betekintést az ILCA hajóosztály sajátosságaiba, különös tekintettel a mezőnytaktikára és a széltaktikára.
2025. February 8.
Korábban azt hittük, hogy a célban a másfél órás időkülönbség kicsi a Vendée Globe-on. Most kiderült, hogy nem.
2024. October 7.
Tizenegy éve finnezek amiből tizet nyugodtan le is tagadhatnék. Az a fajta vagyok aki minden megszerzett tudás után többet szeretne tanulni
...2020. October 30.