Egyedül az óceánon, nem túl nagy hajókkal - Parti Halasztás podcast
2025. October 4.
Ezúttal két szólóvitorlás versenyt vettünk górcső alá, az egyik néhány napja ért véget, a másik épp zajlik. Illetve zajlana, ha nem szólt vo
...Május 28-án rendezi a Wiking Yacht Club a 4. Dunai Regattát.
Versenykiírás
A tavakon sikló elegáns vitorláshajókat vagy a Dunán száguldó motorosokat látva a laikus szemlélődőben felmerülhet a kérdés: hogyan válhatna belőlem is hajós? Szerencsére ma már nem csak az elit kiváltsága a vízi közlekedés, ha szeretnénk, mi magunk is csatlakozhatunk a vitorlázók vagy motoros hajózók népes és lelkes táborába!
Minden eddiginél gazdagabb versenyprogrammal várja a vitorlázókat a Spartacus Vitorlás Egylet Balatonföldváron. A World Sailing hajóosztályokban elért eredmények alapján messze legeredményesebb hazai vitorlásklub a versenyrendezésben is szintet kíván lépni. Idén is lesz nagy nemzetközi verseny Földváron: a szeptember 13-20 között megrendezésre kerülő Repülő Hollandi Európa-bajnokság, ahol a tizenháromszoros világbajnok Majthényi-Domokos páros ismét összecsaphat a világ legjobb hollandisaival.
Július 23. és 26. között a KARSAILING Vitorlás Sport Egyesület rendezi meg a XVI. Építész-BE LIGHT! regattát. Ugyan ezen a hétvégén lesz a One Design Trophy 3. fordulója, a Raiffeisen OD Trophy, amelynek a rendezőegyesülete a Spartacus Vitorlás Egylet. A Mályi tónál pedig a Szent István Kupa lesz a Miskolc Mályi Vitorlás Sport Club rendezésében. Badacsonyban pedig jön a BAHART Regatta első fordulója.
Az Év Vitorlázója címet és az Év Ifjúsági Vitorlázója különdíjat a tagszervezetek javaslatai, majd ezt követően a versenyengedéllyel rendelkező sportolók és az MVSZ elnökségének szavazatai alapján, az MVSZ Elnöksége adományozza.
Október 11–12-én ismét rajthoz áll a Szüreti Regatta: a szervezők idén is nagy mezőnyt várnak, körülbelül 200 hajót. Már most (a hirdetés időpontjában) közel 100 nevezés érkezett az MVSZ VIHAR-rendszeren keresztül – a verseny iránti érdeklődés rendkívül élénk.
Küzdelem a hideggel és versenyfutás az idővel – ez lehetne a mottója a Spartacus Vitorlás Egylet hagyományos őszi nagyhajós versenyének az idén. Izgalmas maga a konstrukció: az Unitef kupa túra és pályaverseny kombináció, a szombati első napon a túraversenyre kerül sor, vasárnap pedig két pályafutam a program. A neves földvári vitorlázó olimpikon, Holovits György „Gyuró” emlékére alapított örökös vándordíjat a túraversenyen elsőként célba érő egytestű hajó nyeri meg. Idén a leggyorsabb az Infla Deus Asso 99 volt, Detre Szabolccsal a kormánynál, versenyzőtársai Detre Zsolt, Csüllög Zsolt, Varga Gábor és Rakóczki Zsolt.
A végletekig kiélezett versenyben, csak az utolsó futamban dőlt el a 420-as hajóosztály 2025-ös országos bajnoksága – végül a Simó András és Kristóf Luca BYC1912 versenyzői lettek a bajnokok. A második helyre Érdi Félix és Csizmazia Bence, a harmadikra pedig az Ay testvérek, Luca és Blanka, mind a négyen a THE vitorlázói érkeztek. Luca és Blanka ezzel az eredményével elnyerte a 2025-ös év 420 női bajnoki címét.
2025. October 4.
Ezúttal két szólóvitorlás versenyt vettünk górcső alá, az egyik néhány napja ért véget, a másik épp zajlik. Illetve zajlana, ha nem szólt vo
...2025. October 6.
Régi vágyam teljesült az Orfűi Vitorlás Napok versennyel ami kishajós berkekben ikonikus rendezvénynek számít és az álmom csak részben -azaz
...2020. October 30.