
Jó irányba tart-e az olimpiai vitorlázás? - Parti Halasztás podcast
2025. October 30.
Úgy tűnik, hogy a 2008-as pekingi olimpiára bevezetett, csak a legjobb 10 hajó számára rendezett, duplapontos, nem kiejthető éremfutam már n
...
Továbbra is az időjárás a legnagyobb ellenfél. Félidőn túl a kalóz Magyar Bajnokság, ahol eddig 5 futamot sikerült befejezniük a résztvevőknek. Az élen szoros a verseny, 5 futam után pontegyenlőséggel egy német és egy cseh párossal holtversenyben az első helyen várja a holnapi folytatást a Fluck Benedek - Székely-Gyökössy Szabolcs páros.

A kalóz osztály megint egyre népszerűbb tavainkon, olyannyira, hogy Litkey Farkas is úgy döntött, megméretteti magát. Persze nem ő lesz az egyetlen nagy név idén.
Újabb három futamot sikerült befejezni a 420 bajnokság második napján a továbbra is északról fújó szélben, azaz meglehetősen labilis környezetben. A nap végére átrendeződött a lista, ami a versenypályán elért eredmények mellett a beadott 11 óvásnak is köszönhető.
A teljes verseny elejétől a végéig vezetve nyerte a 2025. évi Optimist bajnokságot a Procelero SE versenyzője, Siklósi Lóránt klubtársa, Csalló Bulcsú és a BYC vitorlázója, Keszler János előtt. Révfülöpön a bajnokság öt napja alatt változatos szelekben összesen nyolc futamot sikerült megrendezni.
Meglepetésre Vida Péter fiatal csapata abszolút 3. helyezett lett, kiérdemelték az ifjúsági különdíjat is.
Ez elmúlt hetet Portugáliában, edzőtáborban töltötte a Fehér Boróka, Fehér Szonja páros, és egy kis szünet után december 6-án ugyanoda utaznak is vissza. Igazán idén váltottak a 49erFX olimpiai hajóosztályra, beszéltek a tapasztalataikról, a különbségekről, az erősségeikről, és arról, hogy mi vár rájuk a 2026-os esztendőben.
Érdi Mária bronzérmet szerzett a Sail Melbourne nemzetközi versenyen, amelyen első alkalommal tesztelték az új olimpiai versenyrendszert. Az MVM világ- és Európa-bajnok vitorlásversenyzője a győztes belga Emma Plasschaert és az ezüstérmes amerikai Charlotte Rose mögött lett harmadik.
Ilyenkor ősszel, mikor zárnak a tavak, besárgul a vidék, s nagybetűssé válik minden apró nyári momentum, szóval a napokban kell elmagyaráznom (sok-sok földrajzból 3-as alá nagyhajós sporttársamnak), merre is kalandoztunk a dingikkel.
A tavalyi olimpiai negyedik helyezés után a vitorlázó Vadnai Jonatán idén negyedik lett a világbajnokságon is, az Európa-bajnokságon pedig ötödik helyen végzett az ILCA 7-es hajóosztályban. De nemcsak a világversenyeken teljesített jól, hanem valamennyi nemzetközi viadalon, amelyen elindult, és közben már készül 2028-ra is, elkezdte feltérképezni San Pedrót, a Los Angelesi olimpia helyszínét. Nemzetközi csapatával, valamint bátyjával, az olimpikon Vadnai Benjaminnal már azon dolgoznak, hogy a következő esztendőben is szintet lépjenek.
2025. October 30.
Úgy tűnik, hogy a 2008-as pekingi olimpiára bevezetett, csak a legjobb 10 hajó számára rendezett, duplapontos, nem kiejthető éremfutam már n
...2025. November 8.
És elérkezett, megszakadt az idei Balatoni balszerencse illetve balfaszság sorozatom ráadásul egy olyan vitorlázással ami az utóbbi évek egy
...2020. October 30.