A regatta nagyszerű lehetőség, - azon kívül, hogy a résztvevők gyarapítani tudják világkupa pontjaik számát - hogy a versenyzők feltérképezzék a helyi szél, áramlási és időjárási viszonyokat, hogy minél felkészültebbek lehessenek a helyi viszonyokkal kapcsolatban az olimpia előtt. Ennek is köszönhető, hogy 840 versenyző, köztük számos világklasszis vitorlázó adta le nevezését 13 hajóosztályban, hogy megmérkőzhessen a legjobbaknak járó díjakért. Hazánkat három egység képviselte. A 180 főből álló laser standard mezőnyben Berecz Zsombor, a 60 hajót számláló férfi 470-eseknél Sallai Gábor és Perjés Bálint, míg női szörfben Detre Dia állt rajthoz a majd egy hetes viadalon.

SFG

A három napos selejtező futamok során változó időjárás, ám végig remek szélviszonyok fogadták a versenyzőket. A napsütéstől az esős, borongós, kellemetlen angliai időjárásig minden fellelhető volt a repertoárban, s a szélviszonyok is ennek megfelelően meglehetősen változatosan alakultak. Férfi laser standard osztályban a selejtezők három csoportra osztva zajlottak, ahol Zsombi gyengébb kezdést követően végig az első harmadban vitorlázott, sőt egy nyolcadik helyezést is begyűjtött, így a 46. helyen zárta a kvalifikációs szériát, s jutott be a legjobb 60 hajót felsorakoztató aranycsoportba, ahol azonban néhány helyet hátrébb csúszott, s az 52. helyen fejezte be a regattát. Sallai Gábor-Perjés Bálint 470-es kettősünk csupán néhány hellyel maradt le a legjobbaktól, s selejtezőket követő 35. helyezésükkel az ezüst csoportban folytathatta a versengést. A döntő 4 futamán azonban nem a várakozásnak megfelelően versenyeztek, s hátrébb csúsztak csoportjuk 14. helyezéséig, mely 44. helyet jelent számukra az összesített listán. Detre Dia a 35. helyen zárta a tíz futamos regattát az 50 fős női RSX mezőnyben, akik végig egy csoportban versenyeztek.

SFG

Az utolsó napon már csupán a hajóosztályok legeredményesebb versenyzői, azaz az első tíz helyezett állt rajthoz a medal race futamon, melyet laserben a canadai David Wright nyerte, ám az összetett győzelem az ausztrál Tom Slingsbyé lett, aki mögött a második helyezést az olimpiai bajnok Paul Goodison szerezte meg, míg a bronz érmet Michael Leigh vihette haza. A férfi 470-esek versenyét a francia Pierre Leboucher-Vincent Garos kettős szerezte meg az ausztrál Belcher-Page és az angol Patience-Bithell kettős előtt.