KÜLFÖLD

Berecz Zsombor nyerte az Olimpiai Tesztversenyt Enoshimában, Érdi Mári 3. lett

Szerdán 8-13 csomós, lassan jobbra forduló, de azért lyukas szélben rendezték az olimpia tesztverseny utolsó napjának futamait. Az utolsó teljes mezőnyfutamos napon a finnes világbajnok Berecz Zsombor futott egy újabb második helyet, majd a tizedik futamban a 13. helyen végzett. Közvetlen ellenfelei, Giles Scott és Nicholas Heiner olyan helyeken értek célba, hogy Berecz előnye a nap végére 23 pontra növekedett az egy nappal korábbi 16 pontról. Ez azt is jelenti, Berecz már az éremfutam előtt megnyerte a versenyt.

Bányai Attila Európa-Bajnok

Tizenegy nemzet 32 indulója közül Bányai Attila, a Balatonfüredi Yacht Club (BYC) versenyzője nyerte a Garda-tavon, Malcesinében rendezett RS Aero 5 osztály európa-bajnokságát. Bányai a megrendezett 12 futam felét megnyerte, e mellett futott két 3. és egy 5. helyet a két kiesőjén kívül.

Részletek:

Hempel World Cup Series

Érdi Mária tovább remekelt Japánban. A 2020-as tokiói olimpia helyszínén lebonyolított ötkarikás tesztversenyen bronzéremmel zárt, majd elindult a VK-sorozat enosimai állomásán. A magyar vitorlásversenyző a rangos mezőnyben végül a 4. helyen végzett a női Laser Radial hajóosztályban, megelőzve többek között a riói olimpiai bajnok, a holland Marit Bauwmeestert.

Részletek:

ITTHON

Összevont Cirkáló OB

Bár az átlagszél kiváló lehetőséget teremtett volna a verseny megrendezésére, sajnos az eloszlása nem tette lehetővé az érvényes bajnokság megrendezését.

Tekintettel arra, hogy ez a verseny volt az utolsó állomása az osztály éves Bajnoksági Sorozatának – mely túraversenyekből és pályaversenyből állt - eredményhirdetésére is sor kerülhetett. Szerencsére itt érvényes lett a verseny.

A sorozat bajnoka ezúttal a Sirocco lett Cittel Lajossal a kormánynál, a második helyen Hónig Péter kormányozta Talizmán végzett, a bronzérem az idén 123 éves Kishamishoz és Hrehuss György csapatához került.

Részletek:

Eredmények a cikk alján!

MVSZ Nagyhajós Bajnokság

Kétnapos versennyé szűkült az idei nagyhajós bajnokság, ennek ellenére a tervezett tíz futamból minden osztály számára legalább hatot meg tudtak rendezni a pályafelelősök. A bajnokság első két napján egyik pályán sem sikerült érvényes futamot rendezni, szombaton viszont az egy órával előrébb hozott rajt bejött, és három pályán is – bár gyengülve – kitartott a negyedik futam végéig az északkeleti-keleti szél. A rendezők hasonlóan jártak el a verseny utolsó napján is, azaz vasárnap is már reggel 9-kor figyelmeztető jelzéseket adtak minden pályán a szombatinál combosabbnak induló északkeleti-keleti szélben.

Részletek:

NAU330 Flottabajnokság

Idén 2019. augusztus 22 és 25. között került megrendezésre a NAU330 osztály flottabajnoksága a balatonföldvári Spartacus Vitorlás Egyletben. A legnépesebb nagyhajós osztály bajnoksága idén 16 egységet és 116 vitorlázót vonzott. A minden tekintetben sikeres bajnokságon, a szélbiztos földvári vízterületnek is köszönhetően, 10 futamot sikerült rendezni.

Részletek:

Kereked Optimist és 29er Országos bajnokság

Csopakon a Kereked kikötőben rendezték az idei 29er és optimist bajnokságot – nem egyszerű körülmények között. Érdekesség, hogy bár az idén 40 éves klubban 35 éve vannak utánpótlás versenyek, az optimist osztálynak csak most rendeztek először bajnokságot. A verseny öt napjára a szkiffeknek 14, az opmezőny számára pedig 12 futamot tervezett a rendezőség, ehhez képest a szél csak 8, illetve 5 menet megrendezését tette lehetővé.

Részletek:

Eredmények a cikk alján

Audi Laser-420 Nyílt OB

A megfelelő szél hiánya tett keresztbe az idei ifjúsági 420-as és laser laser radial, illetve 4.7-es bajnokságnak: augusztus 27. és 30. között. Azaz négy nap alatt összesen egy teljes, valamint egy rövidített futamot tudott megrendezni a 420-as és a laser radial osztályoknak, a laser 4.7-es mezőny eddig sem jutott: egy teljes és egy törölt futammal zárta a versenyt – ami így bajnokságként nem, Audi Kupaként viszont értékelhető volt.

Részletek:

J24 - Melges24 - 8mOD OB

Négy nap, öt futam, három osztály, harmincnégy mindenre elszánt egység, akik a magyar bajnoki címekért versenyeztek. Csütörtöktől vasárnapig tartott a J24, Melges24, 8m OD Országos Bajnokság a BYC-ben.
A bajnokság első két napján az időjárás nem kedvezett a rendezőknek és a csapatoknak. Az első nap egy futamot sikerült rendezni,  míg a második versenynapon sajnos a várakozásé volt a főszerep.

Részletek:

50es Cirkáló Flottabajnokság

Augusztus utolsó napjaiban került megrendezésre Balatonföldváron a Spartacus Vitorlás Egylet rendezésében a 2019. évi 50-es flottabajnokság. Nyolc hajó egység vett részt a négynapos versenysorozaton.

Részletek:

BYC1912 OP Ranglista Verseny

Fehér Boróka beszámolója:

Tabu Kupa

Artesz Kupa

A hosszú hétvégén a hagyományoknak megfelelően, Balatonfüred előtti vízterületen, immár 22. alkalommal került megrendezésre az ASE szervezésében, az évek óta egyre népszerűbb ARTESZ KUPA.

Részletek:

Vagabund Kupa

Fonyódi állomásához ért augusztus 17-18-án, a Junior Balaton Kupa Nyugati-Medence Ifjúsági Vitorlás Versenysorozata.

IV. Lelle Kupa

A BL YachtClub negyedik alkalommal hívta egy kis vetélkedésre a Balaton középső medencéjének hajósait. A megméretésen 28 vitorlás szelte a magyar tengert.

Részletek:

IV. PÖFF Kupa

XX. Vásárhelyi Pál Vitorlás Emlékverseny - Compass Vitorlás Napok

A Compass Vitorlás napokról részletek itt:

JÖN JÖN...

Szombaton rajtol a Centomiglia a Garda tavon magyar résztvevőkkel! A közvetítés 7-én reggel 9 órától követhető online ITT a KWINDOO oldalán!

Fotó-Videó: Dr Lacza Zsombor, Szántó Áron, Sailing Drone Team, Cserta Gábor, Antal Gábor, Robert Deaves

Forrás: Hunsail.hu, Porthole.hu, byc.hu, compassmagazin.hu

A Körkapcsolás híreit a KWINDOO vitorlásverseny rendező és nyomkövető alkalmazás támogatásával hozzuk el.