Bizonytalanságok az America's Cup körül - Parti Halasztás podcast
2025. June 20.
2024 októberében véget ért a 37. America's Cup, és bár az volt az ígéret, hogy mostanra rengeteg mindent tudni fogunk a következőről, egyelő
...Az MVSZ új podcastsorozata, a Vitorlás Szemmel e heti vendége az RSM Sail Racing Team Hungary csapatfőnöke, Kalocsai Zsolt. A legfőbb téma az RSM Ezüst Szalagon elszenvedett árbóctörése. Kalocsai Zsolt mesél arról, hogy hogyan állnak fel ebből a balesetből, hogy milyen versenyre számítanak idén és mi a következő célkitűzésük.
A Balaton leggyorsabb hajói vettek részt az AUDI Speed Challenge elnevezésű versenyen a balatonfüredi móló előtt. A két bója közötti sprinttávon mintegy 7-800 métert kellett a leggyorsabban megtennie a 7 vállalkozó katamaránnak.
Különleges sportélményben lehetett része azoknak, akik részt vettek a Kékszalag Portban megrendezett Port Presszó beszélgetéssorozat első állomásán. A vitorlázás szerelmesei testközelből hallhatták három kiemelkedő magyar olimpikon, Érdi Mári, Vadnai Jonatán és Vadnai Benjamin gondolatait a felkészülésről, a versenytapasztalatokról, a sport mentális és fizikai kihívásairól, valamint arról, hogy milyen stratégiával készülnek a Los Angeles-i olimpiára.
Születésnapot ünnepel a a magyar vitorlázás, december 3-án 95 éve, hogy 1929-ben megalapították a Magyar Vitorlás és Yacht Szövetséget. Az azóta eltelt időszakban két olimpiai érem, egy negyedik helyezés, tucatnál több világ- és európa-bajnoki cím és érem jelezte a magyar vitorlássport erejét.
A Magyar Vitorlás Szövetség 2024. évi tisztújító közgyűlésén Dr. Gellér László Alajos kardiológus és belgyógyász szakorvost választották meg elnöknek az érvényes szavazatok 72 százalékával. A tagság 332 igen szavazattal, érvénytelen szavazat nélkül választotta meg a szervezet első emberét.
Mármint a kékalga, ami ellepte a középső medence déli partját. Méghozzá úgy, hogy ragadós zöld színű masszává változtatta a kikötők vizét. A hajómotort beindítva percek alatt eltömítette a hűtővíz szivattyú szűrőjét – lehetett gépet szerelni –. Volt már, hogy jobban indult a túra.
Az első még 2014-ben jelent meg, amelyben a magyar vitorlázás legendás alakjai szerepeltek, Mihálkovics Tivadartól egészen Fa Nándorig. Azóta újabb magyar kiválóságok jelentek meg a vitorlásversenyek világában. Ezért most, tíz évvel később, megjelent a folytatás, és további 21 kiemelkedő vitorlázót mutat be a közelmúlt és a jelen sikereire fókuszálva.
Beszélgetés Szabó Roni Oszkárral és Pais-Hank Olivérrel, az Alsóörsi Marina Vitorlás Klub olimpiára készülő 49er párosával.
Az nem is igazi hajós, aki egy kikötő közelében nem érez vágyat egy kis nézelődésre. Ha még nincs saját hajónk akkor azért, ha már van, akkor pláne. Ha ezt egy éttermi látogatással is összekötheti, akkor semmi ne tartsa vissza. Ha belegondolunk, hogy milyen kevés étterem kínál díjmentes kikötést közvetlenül a bejáratánál, akkor kevés értelmesebb úticélt tűzhetünk ki magunk elé.
2025. June 20.
2024 októberében véget ért a 37. America's Cup, és bár az volt az ígéret, hogy mostanra rengeteg mindent tudni fogunk a következőről, egyelő
...2025. June 10.
A szélcsendes versenyt olyan szeles követte amibe beletört a bicskám és sokkal könnyebb szívvel gondolok vissza rá így, mintha az árbóccal t
...2020. October 30.