Vendée Globe 2024-25, hatvanharmadik nap - karnyújtásra a cél
2025. January 12.
Jeges fürdő, sarki fény, Jean király visszatérése és az elsők számára látótávolságba kerülő befutó.
"Nulla vitorlástapasztalat után, 60 éves koromban úgy döntöttem, hogy körbe vitorlás-versenyezem a Földet a Clipper Race Round the World nevű, amatőröknek szóló vitorlásversenyen." Erről szól Koczka Terézia vitorlás története
A Women On Water oldalán blogbejegyzésekben szeretnénk bemutatni a közösség tagjait egy-egy interjú keretében. Reméljük, hogy a hazai vitorlázó nők és lányok történetei önmagukban is sokak számára nyújtanak motivációt. Fogadjátok szeretettel Böröcz Berta történetét.
A sport a családom része amióta az eszemet tudom. Fonyódligeten Optimistben kezdtem vitorlázni, de hamar elsodort a kézilabda, így a nyaraimat 13 éves koromtól edzőtáborokban és kézilabda tornákon töltöttem. Balatoni lány vagyok, a vitorlázásból azonban hosszú ideig csak az az élmény maradt, hogy milyen vagány volt „elkötni” egy Optimistet, és kipróbálni, hogy átjutok-e Badacsonyba pár hasonlóan kíváncsi barátommal. Sajnos akkor nem sikerült - válogatott „dicséretekkel” egyetemben többször lekapcsoltak minket...
Remegett a kezem, amíg leírtam ezt a címet - micsoda arrogancia és nagyképűség!
Elmagyarázom, miért akarom egy filmélményemet mégis ezen a szemüvegen keresztül megosztani.
A Women On Water Hungary is ott lesz a Budapest Boat Show-n, találkozzunk 2020. február 29-én szombaton! 13:00 órától a női vitorlázásról beszélgetünk a Generali Kikötő színpadán 14:00 órától pedig várjuk a regisztrált WOW tagokat egy portré fotózásra!
Women On Water (WOW) Hungary néven saját közösséget hoztak létre Magyarországon a női vitorlázók. A szervezet stratégiai megállapodást köt a Magyar Vitorlás Szövetséggel (MVSz), aminek elsődleges célja a női vitorlázás térnyerése, a női vitorlázók arányának növelése. E mellett többek között a kommunikációban, a versenyszervezésben, a finanszírozásban is együttműködik a két szervezet.
"3 éve próbálkozom felkerülni kormányosként az egyik nagy katamaránra, hogy összemérhessem a tudásom a férfiakkal a Kékszalagon és a többi versenyen. Én úgy gondolom, hogy ugyanannyi lehetősége van egy nőnek, mint egy férfinak vitorláznia itthon és külföldön. Elszántság a kérdés, azon múlik!"
Régi tengerész babona: nő a fedélzeten csak balszerencsét hoz. Habár manapság, a #metoo korában épelméjű férfi nem merné ezt hangosan kimondani (bár van olyan, aki mégis megteszi), tény, hogy a régi szokások nehezen halnak ki.
2020. január 27. és február 2. között a Budapesti Nemzetközi Dokumentumfilm Fesztivál keretében a világ legfrissebb nemzetközi dokumentumfilmjei várják a különleges emberi sorsok iránt érdeklődő, társadalmi kérdésekre nyitott nézőket. A Cinema City Arénában bemutatandó egész estés alkotások között idén helyet kapott egy vitorlás témájú film is: az első kizárólag nőkből álló Whitbread résztvevő csapat, a Tracy Edwards által kormányzott Maiden történetének üzenete 30 év távlatából is aktuális.
Egy nemzetközi szervezet égisze alatt saját közösséget hoznak létre Magyarországon a női vitorlázók. A Women On Water (WOW) Hungary célja, hogy növelje a nők részvételét és elismertségét a vitorlássportban, népszerűsítse a vitorlázást, mint szabadidős tevékenységet a nők körében és ösztönözze a lányokat a gyermek, ifjúsági és fiatal korosztályokban is a vitorlázás elkezdésére.
A Women On Water (WOW) Hungary célja, hogy növelje a nők részvételét és elismertségét a vitorlássportban, népszerűsítse a vitorlázást, mint szabadidős tevékenységet a nők körében és ösztönözze a lányokat a gyermek, ifjúsági és fiatal korosztályokban is a vitorlázás elkezdésére.