Címke: video

Kwindoo körkapcsolás június 1-16

Megjött az igazi nyár, vele az igazi nyári szelek, hol fújnak, hol nem. A Bol d'Or-on például volt világvége, bár a Raffica jól tűrte és első lett az egytestűek között, az Ezüst szalagon meg flaute volt, néhányan alig bírtak befutni. És ne feledjétek, egy hónap múlva Kékszalag!

Ezüst szalag - most hétvégén, újra

Június 15-16-án rendezi Balatonföldváron az év egyik legizgalmasabb nagyhajós túraversenyét, a tavaly nagy sikerrel bemutatkozott Ezüst szalagot a Spartacus Vitorlás Egylet. A verseny nagy része éjszaka zajlik, ezért az Ezüst szalag kiváló edzéslehetőség a Kékszalagra: a Földvár-Györök-Földvár távon gyakorolható az éjszakai hajóvezetés, a navigáció, újratanulhatók a gyakran változó parti fények.

Gyapjasék kemény harcban a helyezésekért

Két hellyel csúszott hátrébb a magyar hajó pénteken a Marseille-ben a világkupa döntőn.

Kwindoo körkapcsolás május 16-31

Az elmúlt két hétben rengeteg verseny volt a Balatonon és szerte Európában is. A legnagyobb siker mindenféleképpen Berecz Zsombor második Európa-bajnoki ezüst érme. De emellett szó lesz a Kwindoo-n teljes egészében visszanézhető Mihálkovics Kupa – Jeep Renegade Nagydíjról, a Laseresek Európa-Bajnokságairól és még egy sereg más balatoni versenyről is.

Kwindoo körkapcsolás május 1-15

Hivatalosan is elindult a balatoni versenyszezon és bár az Évadnyitó napján pont nyárias arcát mutatta a tó, leginkább őszre emlékeztetett mindenkit az elmúlt két hét idójárása. Közben Mári második lett Hyères-ben, ami fantasztikus eredmény, de Gyapiék EB-n szerzett 15. helye is bíztató. Itthon pedig voltak ifjúsági, felnőtt és nagyhajós versenyek is, San Francisco-ban pedig lezajlott a SailGP legújabb fordulója, melyet cikkünkben visszanézhettek, ahogy visszanézhetitek a Kwindoo-n az Évadnyitót is!

ATOM KUPA 2019

Balatonfüreden az Atomerőmű SE., a hagyományos ATOM KUPA rendezésévek kezdte a 2019-es vitorlás versenyszezont.

Kwindoo körkapcsolás április 20-30

Húsvét óta igen felpörögtek az események mind a Balatonon, mind szerte Európában, ráadásul hihetetlen magyar eredményekkel: Vadnai Jonatán Világkupát nyert, Berecz Zsombor pedig az EB előversenyét. A gyerekek is sokat vitorláztak, volt Földváron Raiffeisen Ifi Kupa, de a nagyon népszerű garda-tavi OP találkozóra is most került sor. És lezajlott az One Design Trophy sorozat első versenye is Kenesén.

Kwindoo Körkapcsolás Március

Az idén hamar érkezett a tavasz a vitorlázók nagy örömére. Bár nem volt idehaza sok verseny és a híreket inkább a külföldön versenyző magyarok hozták, azért nem volt unalmas a március. 263 nap után befutott Kopár István, Érdi Mári és Böröcz Zsombor versenyt nyertek és az utánpótlás vitorlázók is kitűnően szerepeltek Szlovéniában. Emellett lesz szó még adriai edzőtáborról és izelítő a St Barths Bucket szuperjachtjairól.

Thomas Coville újabb földkerülő rekord felállítására készül

Thomas Coville, aki 2016-ban rekordot döntött azzal, hogy kevesebb mint 50 nap alatt megkerülte egyedül a Földet, újabb vakmerő kalandra készül. Ennek célja nem más, minthogy ezúttal 40 nap alatt teljesítse ezt a kihívást, amely során minden pillanatban szembe kell néznie a kiszámíthatatlannal.

Szilveszteri Regatta videó

Elkészült a Szilveszteri Regatta filmje, az év utolsó napján is élettel telt meg a BL YachtClub, szerintünk erről szól az egész éves Balaton!

Klasszikus Kupa 2018, Eredmények, VIDEÓ

Immár hagyomány, hogy Csopakon a Kereked Vitorlás Klubban évente megrendezik a Klasszikus Kupa pályaversenyt.

Marina Fűzfő Kupa 2018 - VIDEÓ

Idén 15 éves a Marina Fűzfő vitorláskikötő, amit is ünnepeltünk egy jó kis háziversennyel.

II. Boat BBQ & Grill

Mi kell egy jó kikötői grillbulihoz? Néhány grillsütő, pár lelkes ember, néhány liter bor és egy jó helyszín. Szerencsére az idén második alkalommal rendezett BBQ & Grill-en minden adott volt!

Egykezes'18 - Videó

Sok szél nem volt, de így is jót vitorláztunk.

Félkezes’18 – szólóvitorlázás, kevés széllel, nagy elszántsággal

Idén harmadik alkalommal vágtak nekik a Folkboatok és barátaik, hogy szólóban körbe vitorlázzák a Balatont az Egykezes’18 túra keretén belül.

DJI Osmo Mobile 2 - VIDEO

Az Osmo Mobile 2 a DJI új stabilizátora, amivel remek videókat készíthetünk, sokkal jobbakat is, mint amit nekem sikerült.

Volvo Körkapcsolás október 4-11.

A hétvégére kijutott minden klasszikus őszi időjárásból: hűvös, esős, széltelen délelőttünk is, de kiváló szeles, napsütéses órák is – főleg ez utóbbiakban sikerült nagyszerű versenyeket rendezni az országban. A Balatonon az Optimistesek idei utolsó ranglista versenye, a Specialized Kupa zajlott, Keszthelyen lezárták az idei Szombati Sorozatot, a szólóvitorlázók pedig az idei MOL TBS Nagydíj keretében kerülték meg a Balatont!

Laser Eb - Érdi Mária és a Vadnai testvérek is az Arany csoportban folytathatják

Európa legjobb laseresei Barcelonában versenyeznek, a mezőnyben több magyar is vitorlázik.

Négy futam után három magyar az élen a J24-es Eb-n

Újabb két futammal folytatódott 2017. évi J24-es Európa-bajnokság a Balatonon. Négy futam után három magyar egység áll az élen, Rauschenberger Miklósék a Jukebox-al továbbra is vezetnek, a második helyen áll Tomai Balázs kormányzásával a Jenesis, harmadik pedig Litkey Farkas a Pelle Nera nevű hajóval. A fekete lobogós rajtkizárások miatt a tegnapi dobogósok az amerikai Keith Whittemore és a német Daniel Frost még nem tudták kiejteni a BDF büntetést, így jelenleg hátrébb kerültek az eredménylistán.